04:54:27           
 


Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere i Vintermarathon 2018.


Ruten kan ses nederst på siden.

Vi har åbnet muligheden for at tilmelde sig en 10 km rute, som er sammenfaldende med marathonruten de først 5 km, hvorefter der returneres til Røsnæsvej og ruten følges hjem til Klubhuset.



Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listen

Vintermarathon - 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)


Marathondeltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid-2017TidTid-½
162Morten BrændholtMandHedeDanmark A/S02:55:3402:51:3401:25:00
259Ole KarlsenMandLang Lørdag02:58:3103:13:4001:32:37
357Benjamin Holst KjeldsenMandad Astra Translatører03:17:2901:37:48
460Lars HeitmannMandNordvest Running/ Lang lørdag03:17:4801:37:36
544Paw MathiasenMandHvalsø Løbeklub/Langlørdag03:18:1301:36:06
613Michael FichMandIngen Klub03:19:4201:35:52
761Niels PræstiinMandVejle IF / Dr. Nielsen´s Maraton03:26:4701:41:52
840Erik ØstergaardMand5 Tårns Motion03:31:5803:27:3701:40:04
945Kim HammeichMandSporten i Svendborg03:28:4701:39:35
1037Mindaugas GarmusMandKlub 100 Marathon Danmark03:17:4803:31:2101:37:04
1127Ricky AndersenMandKlub 100 Marathon Danmark03:59:2703:40:1701:45:20
1220Thomas Ove OlsenMandOff Course Trail & Ultra04:20:0303:40:1801:45:19
1356Martin Ravnsbæk AndersenMandIngen Klub03:43:2801:43:33
142Leif Bjarne LarsenMandHerlev Tri og Motion & 5 Tårns03:48:0603:46:5601:44:48
153Durrin HynesMandTri Club Danmark03:47:4401:52:48
167Sune HundebøllMandSH Løb03:55:2601:57:52
1753Rikke Trier KristjansenKvindeTeam Kristjansen03:56:0501:57:18
1854Martin KristjansenMandTeam Kristjansen03:56:0501:57:18
1950Allan JørgensenMandHerlev Tri og Motion03:58:0301:49:09
201Peter SandagerMandSparta04:01:4301:54:08
2121Henrik Birkedal HansenMandIngen Klub03:39:3704:09:0402:01:24
2225Betina Skov SørensenKvindeIngen Klub04:09:0702:01:26
2315Bo JohansenMandIngen Klub04:09:0902:01:25
2432Adam DickmeissMandIngen Klub03:39:4904:09:1002:01:22
2542Brian VernersenMandLMK Asnæs03:57:1204:13:1802:03:35
2664Carsten BrockeMandTyskland04:15:2802:11:48
279Henrik Frank NielsenMandTeam World Run training04:41:5604:15:4402:03:53
2839Bjarne KristensenMand5 Tårns Motion01:54:42*04:18:3802:05:23
2935Jan KjærsgaardMandIngen Klub04:23:4502:06:47
3041Michael StrøhMandReklameService03:44:3504:26:4401:59:57
3163Claus BalshøjMandKlub 100 Marathon Danmark04:26:4602:00:05
3219Jesper SaksunMandKHIF04:28:5302:12:31
3334Lise FriisKvindeKlub 100 Marathon Danmark04:28:5702:13:05
3447Henrik A. HansenMandHGATM Gr.404:28:5902:12:00
3512Annette EriksenKvindeHGATM04:29:0002:11:50
3630Tony GrenMandKlub 100 Marathon Danmark04:24:4104:30:0502:10:08
3749Bettina NielsenKvindeLMK Asnæs02:14:28*04:30:1302:13:26
3824Gitte PedersenKvindeLMK Asnæs01:53:50*04:30:1602:13:24
3948Peter GrønMandVEPI04:30:4402:06:20
4022Ole MortensenMandNyråd Løbeklub04:31:0702:11:52
4158Jan BallegaardMandIngen Klub04:31:1502:06:44
4228Johnny BroeMandRamsøbakken Motionsklub04:20:5804:31:5502:12:15
4336Henriette LisseKvindeKlub 100 Marathon Danmark04:37:3202:11:56
444Dorthe RoslevKvindeIngen Klub04:08:4404:54:3802:10:57
4565Claus BatisteMandIngen Klub04:54:3802:10:57
4643Kirsten Bonde-HareKvindeIngen Klub04:58:5802:24:39
478Peter Precht PedersenMandTeam Precht04:59:2902:24:41
4846Seppo W. LangerMandIngen Klub04:26:3504:59:3302:17:27
4931Johanna GrenKvindeFriskis och svettis Helsingborg04:57:4105:14:3602:30:16
5029Susanne GrenKvindeFilborna Arena04:57:3705:14:3902:31:00
5118Ella LissnerKvindeKlub 100 Marathon Danmark05:16:3805:19:5202:30:37
5210Daniel DøjMandKalundborg IF 02:01:05*05:21:0202:27:21
5338Morten BaunerhøjMandKalundborg IF02:01:12*05:21:0302:27:20
545Max Michael JensenMandKalundborg IF02:01:09*05:21:0502:27:34
55319Jimmi JensenMand5 Tårns Motion05:25:3705:27:2002:30:21
5633Pia MortensenKvindeKlub 100 Marathon Danmark05:16:1805:29:1002:35:27
5726Lone FriisKvindeKlub 100 Marathon Danmark05:29:1102:44:35
5855Finn MogensenMandIngen Klub05:35:4302:43:29
596Maria HoumannKvindeTeam RamsøbakkenDNS
6011Martyn GoldsackMandIngen KlubDNS
6114Kenneth MunchMandTeam VeteranDNS
6223Hasse Falk JakobsenMandSÅN Løberne/Klub 100 Marathon DanmarkDNS
6351Tonny PetersenMandIngen KlubDNS
6452Warny SaurbreyMandIngen KlubDNS
6517Torben PedersenMandIngen Klub02:04:07*DNF02:13:32
6616Tommy ChristensenMandTeam TCDNF02:21:38


* ½ marathontid
½ Marathondeltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid 2017Tid
1259Tonny PedersenMandViking01:21:55
2223Thomas Nellemann PetersenMandHaderslev IF03:25:08*01:32:10
3241Claus BjarnøMandFirhøjskolen01:32:2101:33:11
4255Klaus AndersenMand5 Tårns Motion01:40:3201:34:22
5211Steffen JensenMandHechmann Running01:34:51
6283Kristian RønnedalMandNovogruppens Løbeklub01:36:16
7222Jacob Brobæk KiærMandKalundborg IF03:33:44*01:37:05
8292Rikke KristensenKvindeIngen Klub01:39:42
9244Jesper Lundgaard PedersenMand5 Tårns Motion01:43:1101:41:07
10257Asbjørn AndersenMandHøng Løbeklub00:50:35**01:43:25
11243Bee AndersenKvindeHøng Løbeklub01:38:4601:43:27
12284Daniel Dahl ChristensenMand5 Tårns Motion01:44:19
13293Ricky LarsenMand5 Tårns Motion01:44:32
14298Lasse AndersenMandIngen Klub01:44:44
15246Henrik Stenspil OlsenMand5 Tårns Motion01:45:33
16253Martin HolmbergMandIngen Klub01:49:51
17242Steffan ChristensenMand5 Tårns Motion01:49:57
18261Kim ThymeMandKalundborg IF00:54:25**01:51:54
19291Hans Peter JakobsenMandSP Julekuglerne01:52:15
20219Lars GejlagerMandIngen Klub01:52:47
21281Thomas Bruun NielsenMandIngen Klub01:53:29
22300Carsten HansenMandIngen Klub01:54:11
23273Kasper PrindahlMandSP Julekugler01:54:34
24279Kasper Krebs JensenMandSP01:54:35
25210Bo MelchiorsenMandHr. Dalsgaard01:55:08
26208Allan Prøhl HansenMandIngen Klub01:55:09
27260Søren L. RasmussenMandMads Lerche Rasmussen R.I.P.01:55:11
28297Keld Lützhøft JensenMand5 Tårns Motion01:56:29
29205Rolf ØstergaardMandTeam Easier Said Than Run!01:56:33
30275Italo SerreliManduden klub01:57:21
31206Per SteffensenMandTeam Easier Said Than Run!01:58:03
32305Rikke LobedanzKvindeKalundborg IF01:59:04
33323Mads SenebergMandIngen Klub01:59:06
34304Laila AugustineKvindeKalundborg IF01:59:40
35285Preben KristensenMandKalundborg IF01:59:41
36270Morten SørensenMandNovo Nordisk01:59:47
37282Michael ThemsenMandNovo Nordisk01:59:48
38303Finn DanielsenMandKlub 100 Marathon Danmark02:01:04
39207Peter LarsenMand5 Tårns Motion02:01:20
40215Frederik Hjorth HansenMandKernen02:02:57
41213Henrik TimmMandKernen02:02:58
42209Stine WintherKvindeIngen Klub02:03:18
43295Brian Nørtoft BerntsenMandIngen Klub02:06:0002:03:56
44296Henrik LarsenMandLMK Asnæs02:04:41
45251Mette JensenKvindeIngen Klub02:06:25
46252Susan Jans FrandsenKvindeTeam Guldbamse02:06:26
47263Ulla Marie SteffensenKvindeRinge Atletik02:06:32
48224Vickie KramerKvindeVickie Kramer Running02:20:0302:07:33
49289Laust Lyhne-HansenMand5 Tårns Motion02:05:1802:07:57
50307Rene PoulsenMandSLGI02:08:44
51309Line JespersenKvindeSLGI02:08:45
52306Maria KrügerKvindeSLGI01:58:3102:08:48
53315Lasse ThailundMandSLGI02:08:48
54313Lea NielsenKvindeSLGI02:08:49
55316Rikke FredskildeKvindeSLGI02:08:51
56311Naja ThanningKvindeSLGI02:08:53
57310Mathias TheillMandSLGI02:08:54
58312Stine Bach SimonsenKvindeSLGI02:08:57
59308Annabell JørgensenKvindeSLGI02:08:58
60314Anne DamsboKvindeSLGI02:09:00
61278Carsten PetersenMand198002:10:31
62324Cecilie BechKvindeIngen Klub02:11:04
63236Ebbe LarsenMandHøng Løbeklub02:11:36
64240Stig ScheelhardtMandExpert - Jyderup02:11:38
65232Rikke CebulaKvindeIngen Klub02:11:47
66230Christian Lorentz BaggerMandIngen Klub02:11:59
67254Jørgen ThostrupMand5 Tårns Motion02:12:00
68220Susanne WildtKvindeIngen Klub02:12:19
69201Jeanette WlyKvindeIngen Klub02:15:2602:12:20
70231Dan KristensenMandIngen Klub02:13:05
71262Jens LarsenMand5 Tårns Motion02:01:3402:13:17
72271Henrik NielsenMand5 Tårns Motion00:58:24**02:13:19
73229Svend LützhøftMandIngen Klub02:13:29
74266Charlotte LangerKvindeIngen Klub02:13:38
75238Torben WitzellMandDansk Halvmarathon Klub02:14:20
76202Sten EjlersenMandKlub 100 Halvmarathon02:02:3102:14:37
77265Sonja EjlersenKvindeIngen Klub01:17:34**02:14:38
78318Søren HansenMandHøng løbeklub02:15:45
79274Christina AxlevKvindeHøng løbeklub02:15:46
80321Simon KroghMandIngen Klub02:15:48
81248Liva RøhmannKvindeIngen Klub02:15:54
82294Mona MadsenKvindeKalundborg IF02:16:08
83322Line SenebergKvindeIngen Klub02:16:08
84214Emilie TimmKvindeKernen02:17:19
85235Trine KorsholmKvindeIngen Klub02:17:34
86234René HansenMandIngen Klub02:17:35
87267Birthe SønderskovKvindeIngen Klub02:29:3702:18:42
88237Lea WitzellKvinde5 Tårns Motion02:19:19
89301Brian MadsenMandDRSK Tri02:20:30
90218Jenny KivinenKvindeIngen Klub02:22:00
91272Bettina VossKvindeHøng Løbeklub02:22:02
92249Eva PedersenKvindeHøng Løbeklub02:22:03
93280Pia Lund GrinderslevKvinde5 Tårns Motion02:24:31
94247Jan Hans MadsenMand5 Tårns Motion02:28:1302:26:19
95287Lene Kaarup BaronKvindeIngen Klub02:27:18
96288Anne Grete ValeurKvindeIngen Klub02:27:49
97268Rocio AndersenKvindeHvalsø Løbeklub 02:27:2102:28:53
98258Pia ChristiansenKvindeHvalsø Løbeklub02:13:1602:29:19
99320Søren KroghMandIngen Klub02:29:20
100225Ole JohnsenMand5 Tårns Motion02:37:4102:30:40
101317Pia LarsenKvinde5 Tårns Motion02:32:17
102290Lenette Lyhne-HansenKvinde5 Tårns Motion02:14:5602:32:18
103264Charlotte NylanderKvindeHvalsø løbeklub02:32:54
104250Winnie KærgaardKvindeHøng Løbeklub02:33:27
105233Gitte BrøndelKvindeHøng Løbeklub02:33:31
106226Linda WindKvindeHerlevløberne/Dansk Halvmarathon Klub02:36:46
107221Martina HolstKvindeHerlevløberne/Dansk Halvmarathon Klub02:36:51
108217Marianne StorgaardKvindeKalundborg IF01:04:24**02:40:08
109228Kristina PüschlKvindeKalundborg IF02:24:1402:40:09
110286Carsten Skov JensenMandIngen Klub01:07:40**02:42:07
111212Jeanette JensenKvindeIngen Klub01:15:01**02:42:41
112227Vibeke LysterKvindeHøng Løbeklub 02:43:45
113277Finn ChristiansenMandKLUB 100 1/2 MARATHON / 5 TÅRNS 01:16:27**02:44:24
114256Kim KastannyMand5 Tårns Motion02:57:07
115203Helene VistisenKvindeIngen KlubDNS
116204Emilie Stenmann NielsenKvindeIngen KlubDNS
117216Bec SlimmingKvindeIngen KlubDNS
118239Michael Lund NielsenMandBlankholm & LundDNS
119269Allan LarsenMandIngen KlubDNS
120299Bjørn Enemark JohnsenMandArgon 18 / POCDNS
121302Anne-Sofie HansenKvindeIngen KlubDNS


* marathontid ** 10 Km tid
10 km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid 2017Tid
1560Dennis JustesenMandIngen Klub00:36:59
2544John NielsenMandIngen Klub00:45:06
3548Sara Cbh LorentzenKvindeSparta00:51:33
4549Max JensenMandClub 13. Underground Athletes00:51:3000:51:36
5516Martin PugeMandIngen Klub00:51:0300:51:38
6511Niels MortensenMandIngen Klub01:15:3100:52:19
7546Johnny AndersenMandIngen Klub00:53:23
8554Erik JohansenMand5 Tårns Motion00:53:26
9545Henrik Zacharias NielsenMand5 Tårns Motion02:04:18*00:53:49
10539Jan BondeMand5 Tårns Motion00:56:5300:55:38
11541Anita De LichtenbergKvindeIngen Klub00:56:22
12529Claus MølgaardMandHelles Klint Motion00:57:10
13555Henriette LundgaardKvindeIngen Klub00:57:28
14245Jette Hjort HenriksenKvindeDegnemoseløberen/Valbyløberne01:00:48
15538Torben HjelmMandIngen Klub01:03:04
16508Camilla Flor SchachtschabelKvindeIngen Klub01:03:37
17536Marianne ZimmermannKvindeIngen Klub01:03:39
18532Bastian ChristensenMandHaveforeningen01:05:39
19531Martin MølledalMandHaveforeningen01:05:41
20553Steen Buhr OlsenMand5 Tårns Motion01:05:43
21540Lone KirkeskovKvinde5 Tårns Motion01:05:49
22557Tove GervedKvinde5 Tårns Motion01:05:51
23506Charlotte PetersenKvindeLMK Asnæs01:05:58
24507Camilla SchillingKvindeLMK Asnæs 01:05:59
25513Kristina LützhøftKvindeIngen Klub01:06:00
26550Henning Bøgh JensenMand5 Tårns Motion01:02:5901:06:54
27525Claus MortensenMandLMK Asnæs01:06:56
28528Claus ReinertMand5 Tårns Motion01:07:19
29530Lillian JeffriesMand5 Tårns Motion01:07:31
30547Regine AndreasenKvindeIngen Klub01:07:57
31552Laura NielsenKvindeIngen Klub01:07:59
32537Anette OlsenKvinde5 Tårns Motion01:09:25
33542Anette MuffKvinde5 Tårns Motion01:09:25
34512Lisbeth Brobæk KiærKvindeKalundborg IF01:09:44
35505Tone Sofie MørchKvindeTimarla01:09:46
36504Astrid MunkKvindeTimarla01:09:47
37533Finn OttesenMand5 Tårns Motion02:36:30*01:09:49
38534Anja FaarbechKvinde5 Tårns Motion02:36:31*01:09:51
39509Maria ErtmannKvinde5 Tårns Motion01:09:54
40503Anders QvistMand5 Tårns Motion01:10:28
41551Pernille VarnaaKvinde5 Tårns Motion01:10:28
42535Sonja ChristiansenKvindeKLUB 100 1/2 MARATHON / 5 TÅRNS 01:17:2701:12:56
43515Anni NielsenKvindeIngen Klub01:13:29
44514Michael NielsenMand5 Tårns Motion01:13:31
45543Bente JensenKvinde5 Tårns Motion01:16:32
46527Irene JensenKvinde5 Tårns Motion01:17:12
47519Jeannie Juul NielsenKvindeLMK Asnæs01:19:28
48517Susanne PetersenKvindeLMK Asnæs01:37:1601:19:29
49276Camilla PaghKvindeVabyløberne01:21:59
50526Nina MunckKvindeIngen Klub01:25:39
51510Birgitte GrenaaKvindeSparta02:55:59*01:25:40
52524Majbrt MortensenKvindeLMK Asnæs 01:27:05
53523Anne ChristensenKvindeIngen Klub01:28:31
54520Lars Gjevnøe NielsenMandLMK Asnæs01:29:34
55518Henrik PedersenMandLMK Asnæs01:53:45*01:29:36
56556Aino SødringKvindeLmk Asnæs01:29:36
57521Troels Skov JensenMand5 Tårns Motion01:33:55
58559Boonchoo Fly RasmussenKvindeIngen Klub01:34:43
59501Casper HadsbjergMandIngen KlubDNS
60502Sabina LarsenKvindeIngen KlubDNS
61522Lise JørgensenKvindeHalsnæs Løb og MotionDNS
62558Janie FravnKvindeIngen KlubDNS


* ½ Marathontid
Ialt 249[232] tilmeldte (66[60] til Marathon, 121[114] til ½ Marathon og 62[58] til 10 km).
68 Mor og Barn medaljer[28/28/12] - (181[38/93/50] Sne-Far medaljer)

Se resultater fra
Vintermarathon 2017  |  Vintermarathon 2016  |  Vintermarathon 2015  |  Vintermarathon 2014
Vintermarathon 2013  |  Vintermarathon 2012  |  Vintermarathon 2011  |  Vintermarathon 2010
Vintermarathon 2009  |  Vintermarathon 2008