Sundhedsmesseløbet 2014


Den 26. april kl. 14.00 arrangerer Kalundborg Kommune og løbeklubberne i kommunen et sundhedsmesseløb, med start fra skaterbanen i Munkesøen.
Alle deltagere er listet op nedenfor.
.

(Tilmelding er gratis)

Onlinetilmelding er nu lukket.

HUSK AT EFTERTILMELDING OG AFHENTNING AF STARTNUMRE SKER PÅ LØBEKLUBBERNES FÆLLESSTAND I KALUNDBORGHALLERNE(NY HAL)

Diplom kan udskrives ved tryk på navnet, når tiderne er registreret..

Sortering kan ske ved tryk på overskrifterne.

Sundhedsmesseløb '14 (DK)


Deltagerliste Sundhedsmesseløb 26 april 2014
Her kan du se deltagere der er tilmeldt sundhedsmesseløbet..

IdNr.NavnKlubDistanceTid
140Joachim Lond ChristensenTeam CL Rustfri2,5 km00:16:34
2285Jeanette HansenIngen Klub2,5 km00:21:55
3501Ole BellIngen Klub2,5 kmDNS/DNF
4502Louise JessenIngen Klub2,5 kmDNS/DNF
5503Maja ChristensenIngen Klub2,5 kmDNS/DNF
6504Amalie AvnborgIngen Klub2,5 kmDNS/DNF
7505Amanda Felicia Rauhe ThaysenUbberup Højskole2,5 kmDNS/DNF
8506Rikke Sondrup FrandsenUbberup Højskole2,5 kmDNS/DNF
9507Karen NissenUbberup Højskole2,5 kmDNS/DNF
10508Jette WarrerIngen club2,5 km00:25:31
11509Katharina WarrerIngen club2,5 km00:15:20
12510Line Lundgaard PedersenIngen Klub2,5 km00:22:18
13511Jesper Lundgaard PedersenIngen Klub2,5 km00:22:22
14513Andrew JacksonIngen Klub2,5 kmDNS/DNF
15514Celina Lond GregersenTeam CL Rustfri2,5 km00:16:37
16515Marie Neble5 Tårns Motion2,5 km00:15:18
17516Mia Birch5 Tårns Motion2,5 km00:17:27
18517Anita Mortensen5 Tårns Motion2,5 km00:17:26
19518Henrik HoppeIngen Klub2,5 km00:13:21
20519Lone ThiegaardIngen Klub2,5 km00:16:38
21520Sune SenecaSvallerup Bjerge Løbehold2,5 km00:13:17
22906Jonas FolkeFuglede IF Løbeklub2,5 km00:10:39




Deltagerliste Sundhedsmesseløb 26 april 2014
Her kan du se deltagere der er tilmeldt sundhedsmesseløbet..

IdNr.NavnKlubDistanceTid
13Dorthe Gransøe5 Tårns Motion4,9 km00:29:18
215Rene HoxerUbberup Højskole4,9 km00:25:29
326Lenette Hansen5 Tårns Motion4,9 km00:30:28
437Signe FrederiksenIngen Klub4,9 km00:31:39
544Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion4,9 km00:30:10
654Bent Kristensen5 Tårns Motion4,9 km00:22:54
757Dorte HaumølleKalundborg IF4,9 km00:33:17
858Dorthe Sørensen5 Tårns Motion4,9 km00:32:29
9202Mette ManzanoIngen Klub4,9 km00:29:27
10203Britt Hedelund LarsenIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
11204Tanja Valentin JensenIngen Klub4,9 km00:31:41
12205Pia Hesselbjerg5 Tårns Motion4,9 km00:30:22
13206Lars AndersenIngen Klub4,9 km00:25:45
14207Karina NielsenKalundborg IF4,9 kmDNS/DNF
15208Louise NørskovKalundborg IF4,9 km00:31:47
16209Anna NørskovIngen Klub4,9 km00:32:34
17210Jeanette LinderskildeIngen Klub4,9 km00:42:51
18211Katja RasmussenIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
19212Connie Hallberg5 Tårns Motion4,9 km00:32:31
20213Thomas PetersenKalundborg Runners4,9 km00:27:04
21214Allan Frederiksen5 Tårns Motion4,9 km00:27:08
22215Inge Lise Stendal HansenKalundborg IF4,9 km00:32:52
23216Nicklas JacobsenHøng Løbeklub4,9 kmDNS/DNF
24217Christopher LundIngen Klub4,9 km00:25:33
25218Ida Francke LundIngen klub4,9 km00:25:33
26219Inge Hansen5 Tårns Motion4,9 km00:42:52
27220Hans Ib Nielsenibhib4,9 kmDNS/DNF
28221Lars Petesren5 Tårns Motion4,9 km00:32:29
29222Marianne Petersen5 Tårns Motion4,9 km00:33:02
30223Tommy HarbechIngen Klub4,9 km00:27:58
31223Hanne WestergaardTeam Westergaard4,9 km00:27:58
32224Cindy WestergaardTeam Westergaard4,9 kmDNS/DNF
33225Paul EllemoTeam Westergaard4,9 km00:25:53
34226Bitten TroestIngen Klub4,9 km00:32:28
35227Louise AndersenIngen Klub4,9 km00:33:53
36228Michelle ThageUbberup Højskole4,9 km00:33:32
37229Natascha PedersenUbberup Højskole4,9 km00:38:33
38230Carsten Nielsen5 Tårns Motion4,9 km00:40:41
39231Dorte Andersen5 Tårns Motion4,9 km00:43:03
40232Malene WestergaardTeam Westergaard4,9 km00:29:42
41233Betina Boldt HansenIngen Klub4,9 km00:39:31
42234Julie Boldt SarpettiIngen Klub4,9 km00:39:15
43235Cecilie Boldt ChristensenIngen Klub4,9 km00:39:32
44236Sophie SarpettiIngen Klub4,9 km00:38:28
45237Rasmus KristoffersenIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
46238Sigrid TorngaardSund Stil4,9 km00:38:11
47239Dorte EichertUbberup Højskole4,9 km00:38:58
48240Camilla JensenClub 134,9 km00:27:05
49241Susanne HansenIngen Klub4,9 km00:32:54
50242Anne-Marie HøiKalundborg IF4,9 km00:34:13
51244Sofie BindesbøllIngen Klub4,9 km00:23:39
52245Pia Ottesen5 Tårns Motion4,9 km00:40:25
53246Sigurd R. ThomasenIngen Klub4,9 km00:25:44
54247Thomas W. JensenIngen Klub4,9 km00:27:08
55248Steven G HansenIngen Klub4,9 km00:25:54
56249Vivian HansenIngen Klub4,9 km00:36:39
57250Janni Ørnfeldt HansenKalundborg IF4,9 km00:30:31
58251Carsten MejlkjærIngen Klub4,9 km00:30:07
59252Helle SlothIngen Klub4,9 km00:36:49
60253Ken OlsenIngen Klub4,9 km00:29:53
61254Jonas OlsenIngen Klub4,9 km00:29:52
62255Mathies OlsenIngen Klub4,9 km00:20:56
63256Tobias OlsenIngen Klub4,9 km00:25:06
64257Connie Lundgaard5 Tårns Motion4,9 km00:34:29
65258Torben Petersen5 Tårns Motion4,9 km00:31:37
66259Ulla BallegaardJernlungerne Ladies4,9 km00:25:17
67260Thomas BakUbberup Højskole4,9 km00:33:36
68261Malene JensenIngen Klub4,9 km00:39:46
69262Adam JacksonJernlungerne Junior4,9 km00:34:45
70263Chris JacksonJernlungerne Junior4,9 km00:27:40
71264Monica JacksonJernlungerne Ladies4,9 km00:25:35
72265Andreas OlsenIngen klub4,9 km00:30:53
73266Kim OlsenIngen klub4,9 km00:35:19
74267Anne EngvangInner Wheel 4,9 km00:32:05
75268Lone EngvangInner Wheel 4,9 km00:29:39
76269Bodil Lund OlsenKalundborg IF4,9 km00:35:09
77270Finn Ottesen5 Tårns Motion4,9 km00:40:26
78271Tenna BergmannIngen Klub4,9 km00:30:34
79272Jørgen WestergaardTeam Westergaard4,9 km00:33:33
80273Mathias Enoch OlsenTeam Enoch4,9 kmDNS/DNF
81274 Marcus Enoch OlsenTeam Enoch 4,9 kmDNS/DNF
82275Janni HansenIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
83276 Marcus Selvig JensenUbberup Højskole4,9 km00:33:34
84277 Julie Selvig JensenUbberup Højskole4,9 km00:41:59
85278Birgitte JensenIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
86279S SIngen Klub4,9 kmDNS/DNF
87280René KristensenKalundborg IF4,9 km00:36:48
88281Steffan HansenLysløjpen Kick4,9 km00:41:43
89282Epoche Skipper HansenLysløjpen Kick4,9 km00:41:42
90286Max JensenIngen Klub4,9 km00:35:17
91287Allan JensenIngen Klub4,9 km00:35:28
92288Kathrine MariegaardIngen Klub4,9 km00:38:10
93289Anette GodskIngen Klub4,9 km00:33:57
94290Hanne WestergaardIngen Klub4,9 km00:33:31
95291Kathrine BeckIngen Klub4,9 km00:32:23
96292Michael MøllerIngen Klub4,9 km00:28:34
97293Birgitte JensenKalundborg IF4,9 km00:36:51
98294Magnus KlausenUbberup Højskole4,9 km00:38:45
99512David JacksonJernlungerne Junior4,9 km00:36:53




Deltagerliste Sundhedsmesseløb 26 april 2014
Her kan du se deltagere der er tilmeldt sundhedsmesseløbet..

IdNr.NavnKlubDistanceTidTid 1.Tid 2.
11Preben Nielsen5 Tårns Motion9,8 kmDNS/DNF--
22Michael Gransøe5 Tårns Motion9,8 km00:56:3000:28:1800:28:12
34x xxIngen Klub9,8 kmDNS/DNF--
45Carsten Vendelbo5 Tårns Motion9,8 km00:50:3000:24:1500:26:15
56Michael Nielsen5 Tårns Motion9,8 km01:04:2800:30:2300:34:05
67Klaus MunckVinde Helsinge Løbeklub9,8 km00:46:4000:23:3300:23:07
78Rud PaulsenKalundborg IF9,8 km00:46:3800:22:2600:24:11
89Shannie Sølvberg Da SilvaKalundborg Badminton Klub9,8 km01:03:4501:03:45-
910Michael Da SilvaIngen Klub9,8 km00:48:2100:23:2800:24:53
1011Kim Rørdam Andersen5 Tårns Motion9,8 km01:04:0001:04:00-
1112Martin DreyerSkolen på Herredsåsen9,8 km00:41:0000:41:00-
1213Mette HansenIngen Klub9,8 km00:59:2100:28:3200:30:49
1314Preben LauridsenIngen Klub9,8 kmDNS/DNF--
1416Johnny SarpettiIngen Klub9,8 km00:44:0400:26:2900:17:34
1517Bodil TimmIngen Klub9,8 km00:51:4100:51:41-
1618Annette StrøhRøsnæs Skole og Børnehus9,8 km01:11:5100:33:1400:38:36
1719David JensenClub 139,8 km00:49:0800:23:5000:25:18
1820Brian PedersenClub 139,8 km00:46:4200:23:3700:23:05
1921Frederik ThostrupClub 139,8 kmDNS/DNF--
2022Clara HøeghRøsnæs SGI9,8 km00:51:4300:51:43-
2123Mette PoulsenUbberup Højskole9,8 km01:00:1500:29:2500:30:50
2224Jane CramerIngen Klub9,8 km00:51:2400:25:4300:25:42
2325Mathias CramerIngen Klub9,8 km00:51:2500:25:4200:25:43
2427Nicole KristensenTeam Hebel9,8 km00:50:5900:24:5700:26:02
2528Michael ChristensenTeam Hebel9,8 km00:51:0100:24:5500:26:06
2629Claus FeldthusenIngen Klub9,8 km00:59:0100:30:2900:28:32
2730Mette ElmelundKalundborg IF9,8 km00:54:5300:27:0700:27:45
2831Søren M. ThomasenIngen Klub9,8 km00:49:3400:49:34-
2932Kaj Christensen5 Tårns Motion9,8 km00:51:2900:24:5300:26:36
3033Kim Christensen5 Tårns Motion9,8 km00:38:3400:18:5600:19:38
3134Anette Muff5 Tårns Motion9,8 kmDNS/DNF--
3235Keld Jensen5 Tårns Motion9,8 kmDNS/DNF--
3336Marianne Hjortshøj5 Tårns Motion9,8 kmDNS/DNF--
3438Ole Andersen5 Tårns Motion9,8 km00:51:2800:24:5200:26:36
3539Jan Hans Madsen5 Tårns Motion9,8 km01:09:5400:32:5900:36:54
3641Lise GregersenTeam CL Rustfri9,8 km00:54:2400:26:2000:28:04
3742Maria MartinetzFuglede IF Løbeklub9,8 kmDNS/DNF--
3843Andreas Lund HansenUbberup Højskole9,8 km01:06:5900:32:0000:35:00
3945Helle HeerfordtIngen Klub9,8 km00:54:2900:26:1700:28:12
4046Claus ChristensenKalundborg IF9,8 km00:44:5300:21:3200:23:22
4147Kenneth ZipfelKalundborg IF9,8 km00:40:1800:19:5200:20:27
4248Per Henrik Jørgensen5 Tårns Motion9,8 km00:50:2800:24:1400:26:15
4349Jørgen WestergaardTeam Westergaard9,8 kmDNS/DNF--
4450 Steen Buhr Olsen5 Tårns Motion9,8 km01:03:5900:29:4500:34:14
4551Anette Olsen5 Tårns Motion9,8 km01:03:5800:29:4800:34:09
4652 Martin R DyxenburgKalundborg IF9,8 km00:50:2400:24:5500:25:29
4753 Lisbeth B DyxenburgKalundborg IF9,8 km01:01:0800:28:4500:32:23
4855Andreas H. Hansen5 Tårns Motion9,8 km00:53:4400:26:2500:27:18
4956Jeppe SørensenKalundborg Roklub9,8 km00:48:0300:48:03-
5059John O. MadsenKalundborg IF9,8 km00:48:4600:23:3300:25:13
5160Jørgen Thostrup5 Tårns Motion9,8 km00:46:0500:22:1200:23:53
52243Emma Seier Salles LyngIngen Klub9,8 km01:06:5900:32:0000:34:59
53283Panya CorollIngen Klub9,8 km01:02:5801:02:58-
54284John HansenIngen Klub9,8 km00:52:4000:25:4300:26:57




Deltagerliste Sundhedsmesseløb 26 april 2014
Her kan du se deltagere der er tilmeldt sundhedsmesseløbet..

IdNr.NavnKlubDistanceTid
1901Cæcilie Just RønningUbberup Højskole2,5 km gang/powerwalk00:25:46
2902Lone EnochTeam Borrehøj 2,5 km gang/powerwalkDNS/DNF
3903 Claus EnochTeam Enoch 2,5 km gang/powerwalkDNS/DNF
4904Lotte K BergmannIngen Klub2,5 km gang/powerwalk00:28:05
5905Troels BergmannIngen Klub2,5 km gang/powerwalk00:28:01




Deltagerliste Sundhedsmesseløb 26 april 2014
Her kan du se deltagere der er tilmeldt sundhedsmesseløbet..

IdNr.NavnKlubDistanceTid
1701Martin StrøhKalundborg 4,9 km gang/powerwalkDNS/DNF
2702Lisa JensenIngen Klub4,9 km gang/powerwalk00:43:58
3703Lisbeth HarbechIngen Klub4,9 km gang/powerwalk01:02:51
4704Jytte HarbechIngen Klub4,9 km gang/powerwalk01:02:49
5705Pia Lund GrinderslevKalundborg IF4,9 km gang/powerwalk00:52:18
6706Lizzi SørensenIngen Klub4,9 km gang/powerwalkDNS/DNF
7707Ingrid JørgensenIngen Klub4,9 km gang/powerwalk00:52:21
8708Henny IsagerIngen Klub4,9 km gang/powerwalk01:02:46
9709Linda LundbyIngen Klub4,9 km gang/powerwalk01:02:55
10710Johannes SørensenFaurbo Folkedanser4,9 km gang/powerwalk01:02:53