Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt Røsnæs Trailløb 2014.

Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Røsnæs Trailløb '14 (DK)
15 Km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid
136Kim Snedker JohansenMandTeam Cartagena01:02:53
217Lasse Lyk Thornsen SørensenMandIngen Klub01:03:58
3112Martin HansenMandKIF01:08:33
4114Martin SørensenMandIngen Klub01:08:40
5109Troels ChristensenMandK-TRI01:10:50
653Michael KaiserMandJernlungerne01:12:08
75Nikolaj SchlegelMandDe501:12:12
868Claus BjarnøMandTeam Herzog01:12:45
9100Jesper BønnelykkeMandGenuine Vikings01:13:19
1018Rune Kruse OlsenMandIngen Klub01:13:31
1151Jacob Nordholt HansenMandwww.Fysium.dk01:14:28
12111Martin MonbergMandStatoilsport01:15:35
1383Per JepsenMandJepsen el01:15:46
1460Kennet PedersenMandFK Odsherred Løberne01:16:18
159Erik Kristian ØstergaardMand5 Tårns Motion01:16:44
1652Klaus MunckMandVinde Helsinge Løbeklub01:17:00
17101Jørgen ThostrupMand5 Tårns Motion01:17:02
1826Claus RiberMandIngen Klub01:17:03
1922Flemming DanielsenMandFk Odsherred Løberne01:17:10
20106Allan Palskov HansenMandHolbæk Orienteringsklub01:17:11
2143Bee AndersenKvindeHøng Løbeklub01:17:17
227Mette Frøslev BruunKvindeKalundborg IF01:18:04
23110Martin Thyme ChristensenMandIngen Klub01:18:13
24108Eli HenriksenMandKalundborg IF01:18:33
2531Henrik HandbergMandIngen Klub01:18:49
2610Rie Johanne PedersenKvindeFortius01:18:58
27107Jens NielsenMandStatoil Sport01:19:16
2877Thomas Ove OlsenMandIngen Klub01:19:39
2921Elisabeth SvendsenKvindeFK Odsherred Løberne01:20:17
3061Gustav HvilstedMandIngen Klub01:20:42
3192Rud PaulsenMandKalundborg-IF01:21:42
3281Søren GjessingMandHøng løbeklub01:21:51
3356Dan KristensenMandK-TRI01:22:44
346Jeppe SørensenMandDe501:22:58
3523Tim NielsenMandFK Odsherred Løberne01:23:36
3627Erik JohansenMand5 Tårns Motion01:23:50
3770Jacob BregnballeMandK-TRI01:24:31
3886Brian PedersenMandClub 13 Underground Athletes01:24:47
3999Allan LauritzenMandIngen Klub01:25:20
4085Morten Juul PedersenMandFK Odsherred01:25:36
4147Trine RingKvindeIngen Klub01:25:45
4288Martin OlesenMandSDCA01:26:26
43104Jeff CravenMandHolbæk LMK01:27:24
4457Julie DaugaardKvindeHLA01:28:01
4572Michael Da SilvaMandIngen Klub01:28:15
4650Flemming OlinMandIngen Klub01:28:32
4759Fredrik SørensenMandIngen Klub01:28:49
4812Rachel VoigtKvindeTeam X-trail01:28:57
4993Bo Altenburg SeverinsenMandBAS-THP01:29:02
5046Karsten PoulsenMandTeam Poulsen01:29:36
5124Annette Søvig HjernøKvinde5 Tårns Motion01:29:40
5211Torben VoigtMandTeam X-trail01:29:50
5396Lars KølleMandIngen Klub01:29:51
5480Tobias FrøslevMandPhlegmacium01:30:23
5549Allan FeldtskovMandNovo Nordisk01:31:09
5648Martin LassenMandNovo Nordisk01:31:11
5733Debbie HickmanKvinde5 Tårns Motion01:31:13
5876Bent JensenMandHOK01:32:19
591Aage ChristensenMand5 Tårns Motion01:32:27
60105Ingelise KeisKvindeFøllenslev Triathlonklub01:32:57
6174John HansenMandTeam Skovgaard01:33:03
6228Preben SchrøderMandFK Odsherred Løberne01:34:19
6395Michael MondrupMandBrødrene Mondrup01:34:21
6465Henrik Westergaard NielsenMand5 Tårns Motion01:34:35
6597Morten KaiserMandKorsør01:34:41
6673Monica JacksonKvindeJernlungerne Ladies01:35:40
6734Carsten Skov JensenMandIngen Klub01:36:05
6845Asger FlyngMandIngen Klub01:36:43
6938Allan Boye HansenMandFK Odsherred Løberne01:38:55
7091Jesper RasmussenMandIngen Klub01:39:15
7141Christina Krogh AxlevKvindeHøng Løbeklub01:40:14
7290Heidi ArpsKvindeIngen Klub01:41:00
7315Michael AagrenMandIngen klub01:41:05
7419Martin ThillerupMandIngen Klub01:41:14
7598Ditte DitlevKvindeIngen Klub01:42:45
76103Lena Nybro BrodersenKvindeIngen Klub01:42:53
7787David JensenMandClub 13 Underground Athletes01:44:45
7854Marie L Fonnesbech-WulffKvindeIngen Klub01:46:52
7962Cristina KümmelKvindeIngen Klub01:48:03
8063Morten VogeliusMandIngen Klub01:48:04
8194Gitte MadsenKvindeIK Hellas01:50:09
8282Pia Fasting TanderupKvindeIngen Klub01:50:36
834Claus FeldthusenMandIngen Klub01:51:54
8439Carsten HansenMandHøng Løbeklub01:53:38
8584Lars RichterMandJepsen el01:54:17
8616Steffan ChristensenMand5 Tårns Motion01:54:40
8725Finn Vincentz KristiansenMandFK Odsherred Løberne01:55:23
8869Jesper JacobsenMandIngen Klub02:00:00
89102Lise Celine PedersenKvindeIngen Klub02:00:14
9030Lars Nordahl OlsenMandKom PLeKS02:01:21
9129Per FrederiksenMandKom PLeKS 02:01:41
9275Anette Lindegaard ChristensenKvindeHolbæk Orienteringsklub 02:02:32
9379Bjark ChristensenMandHolbæk Orienteringsklub02:02:33
9458Jody Lee Potvin-JonesKvindeIngen Klub02:04:46
9564Ib NielsenMand5 Tårns Motion02:04:47
962Rasmus MichelsenMandHolbæk LMK / HSK TriDNS/DNF
973Sean LittlewoodMandIngen KlubDNS/DNF
9814Frida NielsenKvindeIngen klubDNS/DNF
9920Henrik Lynge PetersenMandFK Odsherred LøberneDNS/DNF
10032Frank JensenMandHøng LøbeklubDNS/DNF
10140Gitte StefansenKvindeHøng LøbeklubDNS/DNF
10242Kathrine FrølichKvindeIngen KlubDNS/DNF
10344Brian NielsenMandIngen KlubDNS/DNF
10455Kenneth GrønkjærMandJLMKDNS/DNF
10566Winnie RasmussenKvindeHøng LøbeklubDNS/DNF
10667Steffen Sejer HansenMandK-TRIDNS/DNF
10778Jonas ToftemarkMandHSK TRIDNS/DNF
108113Michael SørensenMandIngen KlubDNS/DNF


8 Km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid
1248Peter TagmosMandTeam Hechmann Sport00:40:32
28Martin StochholmMandIngen Klub00:40:43
3275Kim D ChristensenMandNovozymes Gran T00:46:51
4227Susan SørensenKvindeIngen Klub00:47:17
5241Katja JohansenKvinde5 Tårns Motion00:47:43
6217André AndersenMandFK Odsherred Løberne00:47:48
735Claus Aagaard NielsenMandIngen Klub00:47:53
8244Samuel HalldorssonMandK-TRI00:48:11
9266Tom LarsenMand5 Tårns Motion00:49:05
10239Flemming MallingMandFuglede IF Løbeklub00:49:11
11258Kristian WillemannMandTeam Vivazou00:49:37
12222Michael Bonde FahlgrenMandIngen Klub00:49:49
13253Søren HaugaardMandIngen Klub00:50:08
14242Bjarne JohansenMand5 Tårns Motion00:50:15
15216Claus OlsenMandKalundborg-IF00:50:17
16209Mads LundbergMandIngen klub00:50:41
17250Lars FahlgrenMandIngen Klub00:50:47
18270René QvortrupMandNovozymes Gran T00:50:58
19268Torben AndersenMandNovozymes Gran T00:51:12
20251Poul Anker NielsenMandKalundborg IF00:51:20
21278Frank PedersenMandIngen Klub00:52:18
2271Ulrik Lytken SchackMandIngen Klub00:52:51
23215Stine EilersenKvindeK-TRI00:52:55
24221Morten Juel RosdahlMandTeam Zoom00:53:05
25211Kirsten NoeKvindeK-TRI00:53:28
26237Pia JensenKvindeFuglede IF Løbeklub00:53:54
27240Jesper FrandsenMandFuglede IF Løbeklub00:53:54
28231Kim ZachariassenMand5 Tårns Motion00:53:58
29262Mogens JensenMandFuglede IF Løbeklub00:54:09
30247Karsten LindgaardMandNordea00:54:16
31245Lars LindgaardMandKalundborg IF00:54:17
32214Morten PetersenMandIngen Klub00:55:17
33201Peder NielsenMand5 Tårns Motion00:55:22
34238Henrik JensenMandFuglede IF Løbeklub00:55:24
35260Stine JelgrenKvindeTeam Vivazou00:55:35
3613Jimmy BondeMand5 Tårns Motion00:55:39
37213Sabine Frølund ChristensenKvindeIngen Klub00:55:52
38269Kenneth J G hansenMandNovozymes Gran T00:56:21
39273Gilla Svärd ChristensenKvinde5 Tårns Motion00:56:26
40249Henrik Zacharias NielsenMand5 Tårns Motion00:56:27
41205Lars A. ChristensenMand5 Tårns Motion00:56:30
42271Lars JensenMandNovozymes Gran T00:56:46
43246Helle NielsenKvindeKalundborg IF01:01:56
44202Jais SørensenMandDe501:02:11
45210Thomas SørensenMandIngen klub01:02:15
46218Lene VestKvindeIngen klub01:02:28
47261Annette JensenKvindeFuglede IF Løbeklub01:02:38
48274Pernille GrøntvedKvindeHøng Løbeklub01:03:10
49212Louise VoigtKvindeTeam X-trail01:04:06
50276Niels Peter HansenMandFuglede IF Løbeklub01:04:35
51204Signe Hedegaard SchlegelKvindeDe501:04:49
52203Nadja AndersenKvindeDe501:05:06
53235Anja Bang MadsenKvindeSØAM01:05:26
54277Martin MikkelsenMandIngen Klub01:05:39
55234Bente Sommer KristensenKvindeSØAM01:06:34
56232Pernille HovgaardKvindeSØAM01:06:43
57264Vinni ChristensenKvindeIngen Klub01:06:44
58267Jane MadsenMandIngen Klub01:06:49
59272Lars LundgaardMandNovozymes Gran T/5 Tårns Motion01:08:19
6037Vibeke Snedker JohansenKvindeTeam Cartagena01:08:24
61265Shannie Sølvberg Da SilvaKvindeIngen Klub01:09:00
62206Lene Haugaard MikkelsenKvindeKalundborg IF01:09:59
63243Birgit KløveKvindeBirK01:10:20
64255Susan Jill HansenKvindeIngen Klub01:12:01
65233Jeanne TingleffKvindeSØAM01:13:21
66224Troels Skov JensenMand5 Tårns Motion01:13:30
6789Mariana HøjslevKvindeSØAM01:14:56
68256Louise AndersenKvindeIngen klub01:16:31
69263Heidi ThymeKvindeIngen Klub01:16:31
70225Mette Gildberg NielsenKvindeKalundborg IF01:29:51
71208Henrik JensenMandKalundborg IF01:33:18
72219Cathrine NielsenKvindeFK Odsherred Løberne01:33:38
73220Rikke EllekjærKvindeFK Odsherred Løberne01:38:20
74236Pia PoulsenKvindeTeam Poulsen01:40:02
75207Britt JensenKvindeKalundborg IFDNS/DNF
76223Lisbet Nyman RiberKvindeIngen KlubDNS/DNF
77226Klaus Jørgen NielsenMandKalundborg IFDNS/DNF
78228Tine Louring JohansenKvinde5 Tårns MotionDNS/DNF
79229Birgit TanghusKvindeIngen KlubDNS/DNF
80230Tina MadsenKvindeIngen KlubDNS/DNF
81252Kenny RindomMand5K DNS/DNF
82254Michael StephansenMandIngen KlubDNS/DNF
83257Lene MøllerKvindeFuglede IF LøbeklubDNS/DNF
84259Anders ElleyMandTeam VivazouDNS/DNF


Ialt 192[169] tilmeldte (108[95] til 15 Km og 84[74] til 8 Km).



Ruterne.

Se 15 Km ruten her


Se 8 Km ruten på her.