Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt Røsnæs Trailløb 2015.

Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Røsnæs Trailløb '15 (DK)
16 Km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid
13Martin Nicklas SørensenMandIngen Klub01:12:04
217Brian PriisMandFrederikssund Triathlon Klub01:16:31
347Martin MonbergMandStatoil Sport01:18:41
411Erik Kristian ØstergaardMand5 Tårns Motion01:23:52
513Per JepsenMandJepsen El01:25:02
68Bee AndersenKvindeHøng Løbeklub01:25:44
725Jan TrierMandTrailrunners Bjæverskov 01:26:47
850Michael MogensenMandIngen Klub01:26:55
924Rune KyhlMandElmely LK01:27:54
104Christopher MortonMandIngen Klub01:28:46
1139Søren WærumMandTeam PiP01:30:47
1248Mikkel Bøgh HoltovMandIngen Klub01:31:12
1345Brian PedersenMandClub 13 Underground athletes01:32:21
1426Jens Chr LouringMandMalmos01:33:01
1549Santi ManzanoMandIngen Klub01:33:16
1646Jens NielsenMand5 Tårns Motion01:33:18
1710Henrik Stenspil OlsenMand5 Tårns Motion01:33:20
1814Rachel VoigtKvinde#Beerrunners01:33:34
1916Kia Bøgh ChristensenKvindeFrederikssund Triathlon Klub01:33:58
2043Jens Sandstød ChristensenMandHøng Løbeklub01:35:55
2129Søren KroghMandKalundborg IF01:36:21
227Morten BaunerhøjMandKalundborg IF01:36:37
2342Morten Jordt DuedahlMandIngen Klub01:36:47
2432Bo SeverinsenMandTrail-THP01:38:20
2536Annette SøvigKvinde5 Tårns Motion01:39:45
266John Oehlenschlaeger MadsenMandKalundborg IF01:41:18
2728Ingelise KeisKvindeF-Tri01:41:51
2841Mai Ruhwald IbsenKvindeIngen Klub01:41:55
2930Aage ChristensenMand5 Tårns Motion01:44:15
3035Debbie HickmanKvinde5 Tårns motion01:45:20
3127Brian RasmussenMandMalmos01:46:04
3231Jesper RasmussenMandIngen Klub01:46:52
3321Amalie Snedker MosbækKvindeSpartanCross01:47:15
342Jimmi ChristensenMandCrocsfit01:50:55
3534Monica JacksonKvindeJernlungerne Ladies01:51:13
3618Preben SchrøderMandFK Odsherred Løberne01:51:43
3715Lars KølleMandIngen Klub01:53:22
3837Hanne Grøn VeggerbyMandTrail Runners Bjæverskov01:53:34
3933Sif OrbesenKvindeFK Odsherred Løberne01:53:38
4044Heidi ArpsKvindeIngen Klub01:53:55
4138Christina AxlevKvindeHøng Løbeklub01:54:40
4220Henrik Snedker PedersenMandSalto Systems Nordic Cycling01:55:23
4312Lars RichterMandJepsen El01:57:14
4419Claus FeldthusenMand5 Tårns Motion02:05:09
451Tessa Munkebo HornsyldKvindeIngen Klub02:50:15
465Claus BjarnøMandRunning26DNS/DNF
4722Thomas Ove OlsenMandOff Course Trail & UltraDNS/DNF
4823Eli HenriksenMandKalundborg IFDNS/DNF
4940Jesper NielsenMand5 Tårns MotionDNS/DNF


10 Km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid
1235Thomas Langebjerg FormanMandIngen Klub00:53:50
2224Jens Arne ChristiansenMandBlovstrød Løverne00:54:30
3225Frederik De Arco ChristiansenMandTRYK PÅ TØJ00:56:18
4226Allan LauritzenMandIngen Klub00:57:11
5219Poul Anker NielsenMandKalundborg IF Atletik og Motion00:58:19
6231Claus OlsenMandKalundborg IF01:00:58
7209Søren NielsenMandIngen Klub01:01:48
89Michael ThorsenMandIngen Klub01:02:32
9232Tom LarsenMand5 Tårns Motion01:02:53
10236Claus PedersenMandIngen Klub01:03:33
11221Dan LarsenMandIngen Klub01:04:22
12230Martin OftelundMandKabk01:04:28
13203Johanne ØsterbyeKvindeIngen Klub01:04:37
14237Claus RiberMandIngen Klub01:06:08
15229Erik JohansenMand5 Tårns Motion01:07:10
16211Jimmy BondeMand5 Tårns Motion01:09:43
17212Bjarne JohansenMand5 Tårns Motion01:10:18
18213Max Michael JensenMandKalundborg IF01:10:30
19208Lars A. ChristensenMand5 Tårns Motion01:12:08
20228Jesper FrandsenMandFuglede I.F. 01:12:13
21234Gitte Korsgaard FengerKvindeIngen Klub01:15:51
22210Ditte DitlevKvindeIngen Klub01:17:35
23201Kim Helmer HansenMandIngen Klub01:18:58
24202John AndersenMandIngen Klub01:19:00
25217Lea WitzellKvinde5 Tårns Motion01:21:01
26222Kjeld ChristensenMand5 Tårns Motion01:21:08
27216Helle BøggildKvinde5 Tårns Motion01:31:42
28223Lene BaronKvindeIngen Klub01:38:21
29227Karen Hansine NielsenKvinde5 Tårns Motion01:40:26
30233Peder NielsenMandIngen Klub01:40:28
31205Mette Gildberg NielsenKvindeKalundborg IF01:47:56
32206Klaus Jørgen NielsenMandKalundborg IF01:47:57
33204Hanne NielsenKvindeA-TeamDNS/DNF
34207Anders K HansenMandTEAM ATRIUMDNS/DNF
35214Claus PedersenMandIngen KlubDNS/DNF
36215Tina ChristensenKvindeLundbeck Ultra RunnersDNS/DNF
37218Camilla JensenKvindeClub 13 - Underground AthletesDNS/DNF
38220Kim Dahl ChristensenMandNovo Gruppens LøbeklubDNS/DNF


Ialt 87[77] tilmeldte (49[45] til 16 Km og 38[32] til 10 Km).



Ruterne.



Se 16 Km ruten her




Se 10 Km ruten på her.