Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere i Vintermarathon 2020.


Ruten kan ses nederst på siden.



Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listen
Diplom hentes ved at trykke på linket under deltagernavn.


Vintermarathon - 10 km, H mar/helmarathon(DK)


Marathondeltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid-2017Tid-2018Tid-2019TidTid-H
131Lars HeitmannMandLanglørdag03:17:4803:06:5003:11:4701:34:17
252Ole KarlsenMandLanglørdag02:58:3103:13:4003:07:4503:13:5701:32:52
353Mindaugas GarmusMandKlub 100 Marathon Danmark03:17:4803:31:2103:36:2403:27:2801:40:01
449Per HviidMandKlub 100 Marathon Danmark03:31:2101:43:39
541Jacob KiærMandTeam Vegan Run03:33:4401:37:05*03:42:4901:48:25
627Kenneth MunchMandIngen Klub03:53:0801:56:57
74Thomas FaurbyMandSAS Løbeklub03:53:1601:55:18
824Dan KristensenMandingen02:13:05*03:53:5701:48:55
934Warny SaurbreyMandIngen Klub03:55:3901:56:55
1013Yasar UnalMandIngen Klub03:56:5602:06:54
1115Sune HundebøllMandIngen Klub03:55:2603:57:0701:58:30
1235Carl Frieboe RasmussenMandKlub 100 Marathon03:57:2001:58:33
1333Jette SchmidtKvindeBlovstrød Løverne04:02:1201:59:44
148Bjarne JensenMandKlub 100 Marathon04:02:5301:59:03
152Trine SoelbergKvindePFA04:10:5404:05:4902:02:55
1640Brian VernersenMandLMK Asnæs04:07:2001:57:38
1714Brian JørgensenMandLMK Asnæs04:07:2101:56:32
1844Andreas SørensenMandIngen Klub04:09:2501:59:17
1925Britt Drud SørensenKvinde5 Tårns Motion04:45:2304:18:0704:18:1902:06:41
2020Jan AndersenMandHGATM Grp 404:18:4902:07:17
2119Annette EriksenKvindeKlub 100 Marathon 04:29:0004:28:0604:18:5202:08:47
2216Bo JohansenMandIngen Klub04:09:0904:19:2302:08:55
2328Tomas Norman DamMandIngen Klub04:20:5201:59:35
245Brian HansenMandTune IF Trim04:23:3902:05:16
2532Ove PedersenMandIngen Klub04:42:3404:25:0802:08:48
2650Carsten ToftMandBody in Balance04:25:1502:09:36
2718Janni HyldKvindeHGATM Grp 404:28:0304:26:3302:07:18
2847Henrik A. HansenMandHGATM Grp 404:28:0404:26:3302:10:17
299Henrik Frank NielsenMandIngen Klub04:41:5604:15:4404:26:5504:26:3901:56:47
3011Jonas BlomMandIngen Klub04:29:4001:53:26
3148Erik LarsenMandKlub 100 Marathon02:14:5804:29:4402:13:36
3239Erik AndersenMandSlagelse motionsklub04:32:0702:09:14
3321Michael StrøhMand5 Tårns Motion03:44:3504:26:4404:40:2304:32:0802:09:13
3442Rikke CebulaKvindeIngen Klub02:11:47*02:11:35*04:37:3902:20:52
351Claus Ø. ChristensenMandKlub 100 Marathon *****04:51:3804:37:4002:20:51
3629Binne HuitemaMandTri Club Denmark04:39:1202:11:27
3738Jan BallegaardMandIngen Klub04:31:1504:34:4904:39:3502:09:59
3817Dorthe RoslevKvindeIngen Klub04:08:4404:54:3804:37:3804:45:3802:16:39
3951Claus BatisteMandFjordager I.F.04:16:2904:45:3802:16:57
4022Kenneth GrønkjærMandIngen Klub04:33:1304:38:2904:51:0202:15:08
4136Jane DallKvindeTeam Dall04:53:2202:20:23
426Lasse JutemarMandSOK Knallen04:53:3502:24:22
4310Sören RemarMandUlricehamns FK04:59:3004:56:2902:25:09
443Niclas DiaMandSOK Knallen05:03:2104:57:0502:25:07
4526Susanne WildtKvindeIngen Klub02:12:19*05:07:0402:32:49
4645Lars ChristensenMandBenløse Løbeklub05:07:0402:33:59
4723Kim GrummesgaardMandIngen Klub05:10:4502:26:28
4812Durrin HynesMandTri Club Denmark03:47:44DNS
4930Claes FoghMandFrederiksberg IFDNS
5037Pia Angelbo MortensenKvinde05:16:1805:29:1005:28:38DNS
5143Henrik Birkedal HansenMandKlub 100 MarathonDNF01:50:50


* Halv Marathontid
Halv Marathondeltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid 2017Tid 2018Tid 2019Tid
1321Martin BuhrMandIngen Klub01:25:04
2263Carsten SiggaardMandBlovstrød Løverne01:30:03
3296Hamish JenkinMandIngen Klub01:30:55
4284Kenneth WeiglinMandTeam Kenneth01:49:4201:32:57
5279Jørgen HansenMandHøng Løbeklub01:32:59
6324Asbjørn AndersenMandHøng Løbeklub 01:38:4601:43:2701:33:00
7230Kristian HumlegaardMandKalundborg Forsyning01:34:38
8306Thomas KramerMandIngen Klub01:46:3801:35:43
9307Jesper KofoedMandIngen Klub01:38:38
10281Jan MårtensenMandK-TRI01:40:3501:39:42
11278Christian SørensenMandNovo Nordisk Løbeklub01:38:1601:40:3501:39:45
12280Rune RasmussenMandK-TRI01:40:3801:40:07
13228Thomas HansenMandIngen Klub01:41:06
14313Rasmus MichelsenMandHolbæk LMK /Danish Sport Academy01:41:2201:42:42
15323Bee AndersenKvindeHøng Løbeklub01:38:4601:43:2701:44:14
16235Michael BerlinMandKimsTriKlubDK01:47:53
17315Thomas LarsenMand47 1/2 Løberne01:48:52
18322Jens KarrebækMandTeam Karrebæk01:48:53
19216Anders HansenMandIngen Klub01:49:06
20229Claus ChristensenMandIngen Klub01:49:47
21293Bent KristensenMand5 Tårns Motion01:50:0201:49:55
22294Steffan ChristensenMand5 Tårns Motion01:49:5701:49:57
23254Lars GejlagerMandIngen Klub01:52:4701:53:2301:50:03
24244Bjørn Enemark JohnsenMand#kimstriklubdanmark01:50:45
25289Peter HvidbergMandR3 SportsCoacing01:51:12
26253Erik ØstergaardMandIngen Klub03:31:58*03:27:37*03:39:20*01:51:26
27255Leif HansenMand5 Tårns Motion01:50:1301:52:05
28239Christian ChristiansenMandIF62 Walk01:52:07
29246Malene EhlersMandHerlev Tri og Motion / Dansk Halvmarathon Klub01:52:08
30206Christian Brendstrup HansenMandIngen Klub01:52:09
3146Kim ChristensenMandBodyinbalance02:02:5101:52:56
32211Bjarne KristensenMand5 Tårns Motion01:54:4204:18:38*01:54:11
33243Kent FilsøeMandTIK Løberne01:54:53
34301Nina HansenKvindeIngen Klub01:55:32
35298Pelle GustafsenMandLøbeklubben af 201801:55:39
36290Søren Lerche RasmussenMandMads L. Rasmussen R.I.P.01:55:1101:59:4001:56:47
37326Bo BøghMandboboegh.dk01:54:1701:56:47
38299Brian JensenMandNovo Nordisk Løbeklub01:57:21
39297Thomas ChristensenMandIngen Klub01:57:51
40221Mikael JonassenMandMikkeller Running Club01:57:0502:02:20
41219René ThorupMandIngen Klub02:02:29
42205Henrik PedersenMandLMK Asnæs01:53:4501:29:36**02:15:5102:02:56
43271Gitte PedersenKvindeLMK Asnæs01:53:5004:30:16*02:00:4702:02:58
44272Bettina NielsenKvindeLMK Asnæs01:53:5004:30:16*02:00:4702:03:00
45213Brian FeldborgMandMikkeller Running Club01:56:5002:03:04
46220Ebbe LarsenMandHøng Løbeklub02:11:3602:10:4102:03:46
47218David SvendsenMandIngen Klub02:04:50
48308Janni Høgh SørensenKvindeHvalsø Løbeklub02:06:40
49318Sidsel KristiansenKvindeKarlslunde Tri02:06:43
50237Morten MarxMandIngen Klub02:07:1502:07:38
51223Jens PoulsenMandIngen Klub02:08:24
52224Alex NielsenMandLOMK02:02:5102:08:30
53203Nina MunckKvindeIngen Klub01:25:39**02:15:3802:08:48
54325Debbie HickmanKvinde5 Tårns Motion02:09:21
55202Morten KaiserMandRunners.dk Slagelse02:14:5702:10:22
56312Morten NobelMandHøng Løbeklub02:28:0702:10:23
57309Bodil LarsenKvindeLMK Asnæs02:10:28
58209Berith ChristensenKvindeTune IF Trim02:10:44
59236Gitte StollingKvindeIngen Klub02:10:49
60215Henrik LarsenMandLMK Asnæs 02:04:4102:15:4202:10:51
61292Monica JacksonKvindeIngen Klub02:04:3102:12:5902:10:53
62314Annette SøvigKvinde5 Tårns Motion04:19:03*04:38:32*02:10:57
63317Hampus Hans storgaard RemfeldtMandIngen Klub02:13:34
64270Marc PedersenMandIngen Klub02:13:45
65269Peter GudmannMandLMK Asnæs02:13:53
66238Jesper PetersenMandIngen Klub02:15:06
67302Claus BalshøjMandIngen Klub04:26:46*01:48:5502:15:08
68282Katja MortensenKvindeLøve halvmarathon 02:15:39
69231Arne HansenMandIngen Klub02:15:40
70305Vickie KramerKvindeIngen Klub02:20:0302:07:3302:14:1602:16:21
71320Paw NielsenMandIngen Klub02:16:47
72267Hanne ListKvindeHvalsø Løbeklub02:17:32
73265Rocio AndersenKvindeHvalsø Løbeklub02:27:2102:28:5302:27:0202:17:36
74303Charlotte NylanderKvindeHvalsø løbeklub02:32:5402:38:1302:20:00
75310Leif LarsenMandLMK Asnæs02:20:03
76260Pia ChristiansenKvindeHvalsø Løbeklub02:13:1602:29:1902:27:0102:20:08
77268Nanni LundsteenKvindeHvalsø Løbeklub02:20:22
78262Torben PedersenMandIngen Klub02:04:0702:13:32*04:50:33*02:23:22
79311Jon Ulrik LarsenMand5 Tårns Motion02:23:47
80247Linda WindKvindeDKH/Herlev Løbe og Atletikklub02:36:4602:26:2202:25:39
81287Zenia RasmussenMandKlub100halvmarathon 02:26:1602:25:41
82288Jeanette ZeunerKvindeDHK/ Apstacle Running02:25:41
83285Pia Vinne LauKvindeNovo Nordisk Løbeklub02:25:43
84242Eva PedersenKvindeIngen Klub02:22:0302:28:3102:26:47
85233Jesper HolmboMandIngen Klub02:21:1402:26:48
86316Bettina VossKvindeHøng Løbeklub02:22:0202:28:3202:27:17
87286Ann BaldusKvindeIngen Klub02:33:05
88300Gitte DavidsenKvinde5 Tårns Motion02:23:4902:34:04
89232Marianne StorgaardKvindeIngen Klub01:04:24**02:40:08**02:34:05
90304Olga KupriyanKvindeIngen Klub02:34:39
91319Mikki ChristensenMandIngen Klub02:36:35
92277Jimmi BjerregaardMandIngen Klub05:25:37*05:27:20*02:28:1902:36:20
93207Vibeke RasmussenKvindeLMK Asnæs 02:39:03
94208Birgitte JensenKvindeLMK Asnæs 02:39:06
95261Winnie Schjødt KærgaardKvindeDHK/ Jeg løber mod klub 100 halv02:33:2702:40:24
96245Svend LützhøftMandDansk Halvmarathonklub 02:13:2902:36:4602:40:25
97250Kim HenningsenMandIngen Klub01:06:12**02:40:26
98210Malene Elmelund HansenKvindeTune IF Trim02:45:37
99283Jan Hans MadsenMand5 Tårns Motion02:28:1302:26:1902:23:3602:46:14
100240Anna Louise Sofie LarsenKvindeDHK/ Jeg løber mod klub 100 halv02:47:30
101226Dorthe MøllerKvindeDHK/ Jeg løber mod klub 100 halv02:47:34
102227Erhard FiltenborgMandSØAM02:34:1602:47:40
103225Lars JensenMandIngen Klub02:03:3802:49:27
104527Morten LarsenMandIngen Klub02:50:00
105273Birgitte Anne FriisKvindeBenløse Løbeklub02:50:20
106327Per RasmussenMandBenløse Løbeklub02:50:26
107276Gitte KristensenKvindeBenløse Løbeklub02:50:32
108212Vibeke LysterKvindeHøng Løbeklub02:43:4502:53:15
109257Finn ChristiansenMand5 Tårns Motion01:16:27**02:44:2402:47:3203:00:05
110252Stephanie HauserKvindeIngen Klub03:04:36
111251Anders HauserMandIngen Klub04:33:51*02:02:3803:04:38
112204Jeanette JensenKvinde5 Tårns Motion01:15:01**02:42:4103:28:26
113241Anette Olsen (G)KvindeIngen Klub01:09:25**01:14:13**03:43:37
114259Anette Muff (G)Kvinde5 Tårns Motion01:09:25**01:14:12**03:43:37
115222Karen Hansine Nielsen (G)Kvinde5 Tårns Motion01:45:19**03:45:07
116234Søren Larsen (G)MandIngen Klub03:45:08
117217Vivi Christiansen (G)Kvinde5 Tårns Motion01:45:15**03:45:09
118295Steen Olsen (G)MandA-team05:20:33
119275Thomas Thisted (G)MandIngen Klub03:27:1705:20:36
120264Pia Lund Grinderslev (G)Kvinde5 Tårns Motion05:20:37
121274Heidi Thisted (G)MandIngen Klub03:27:1705:20:40
122256Kim Lund Jørgensen (G)Mand5 Tårns Motion03:30:1105:20:41
123201Aage ChristensenMand5 Tårns Motion02:00:0502:03:1302:07:13DNS
124214Erik JohansenMand5 Tårns Motion00:53:26**DNS
125248René HansenMandDHK02:17:35DNS
126249Trine KorsholmKvindeDHK02:17:34DNS
127258Connie LøndalKvindeIngen KlubDNS
128266Jan HansenMandIngen KlubDNS
129291Jørgen PilegårdMandHolbæk LMK/Nordvestrunning01:36:53DNS


* Marathontid ** 10 Km tid;  (G) Deltager går ruten
10 km deltagerlisten
Pl.Nr.NavnKønKlubTid 2017Tid 2018Tid 2019Tid
1637Claes Boen FaarbechMandIngen Klub00:44:08
2635John NielsenMandIngen Klub00:45:0600:45:0600:46:09
3646Klaus AndersenMand5 Tårns Motion00:46:59
4536Sofie EriksenKvindeIngen Klub00:48:10
5641Mikael Skjellerup SmidtMandJerslev Stillads Service A/S00:50:13
6534Magnus GruenerMandSunday Morning Walking Club00:50:14
7586Flemming KisbyeMandIngen Klub00:50:18
8539Jens NielsenMand5 Tårns Motion*00:51:23
9565Martin AbildtrupMandIngen Klub00:51:46
10561Emilie GladKvindeIngen Klub00:51:48
11570Søren PedersenMandHold 3 AC00:52:03
12590Flemming Jørgensen (G)MandIngen Klub00:52:47
13589Thomas JørgensenMandIngen Klub00:52:48
14650Torben HansenMandIngen Klub00:52:58
15611Henrik ChristensenMandVi Løber i Randers00:53:24
16618Keld Lützhøft JensenMand5 Tårns Motion00:58:3100:54:24
17563Kim Højberg-JensenMandIngen Klub00:54:29
18530Lars SlettingMandIngen Klub00:54:39
19605Poul AndersenMandRVIF-løb00:54:39
20552Niels TechenMandIngen Klub00:54:42
21556Thomas B JensenMandNi1400:55:09
22533Claire LabrieKvindeSunday Morning Walking Club00:55:45
23610Max JensenMandClub.13.Underground Athletes00:51:3000:51:3600:55:46
24603Ole AndersenMand5 Tårns Motion00:56:03
25608Michael JørgensenMand5 Tårns Motion00:58:4600:56:05
26562Jørgen ThostrupMandIngen Klub00:56:08
27548Kasia DechnikKvindeIngen Klub00:56:10
28553Jane SkovKvindeIngen Klub00:56:11
29617Jette PedersenKvinde5 Tårns Motion00:56:18
30613Martin MøllerMandIngen Klub00:58:07
31526Anne DegnKvindeIngen Klub00:59:34
32523Niels MortensenMandIngen Klub01:15:3100:52:1901:04:2700:59:44
33612Gitte AllersglimtKvindePink Ladies Dreamteam00:57:1300:59:58
34616Bjarne ChristiansenMand5 Tårns Motion01:45:1501:00:14
35524Camilla Flor SchachtschabelKvindeIngen Klub01:03:3701:00:15
36537Lars PoulsenMandIngen Klub01:00:15
37532Flóra ZentaiKvindeSunday Morning Walking Club01:00:39
38588Dorthe LarsenKvindeIngen Klub01:00:46
39569Kjeld ChristensenMand5 Tårns Motion01:00:49
40632Martin Høgh SørensenMand5 Tårns Motion01:00:58
41649Peter LarsenMandIngen Klub01:00:59
42645Jørn PedersenMand5 Tårns Motion01:01:00
43587Lasse BaarupdalMandIngen Klub01:01:02
44623Emil ChristiansenMandIngen Klub01:01:11
45578Gitte NielsenKvinde5 Tårns Motion01:01:34
46600Claus ReinertMand5 Tårns Motion01:07:1901:01:44
47596Carsten VendelboMand5 Tårns Motion00:59:4101:01:47
48631Claus MølgaardMandSkovløberne00:57:1001:02:10
49627Helle VestergaardKvindeIngen Klub01:02:23
50545Camilla LaursenKvindeIngen Klub01:04:2801:02:49
51593Jane PedersenKvindeNovo Nordisk Løbeklub01:03:10
52579Paw PedersenMandLMK Asnæs01:03:37
53609Lenette Lyhne-HansenKvindeNovo Nordisk Løbeklub02:14:56*01:03:39
54521Jeanette WlyKvindeHøng Løbeklub02:15:26*01:03:41
55551Jette FilsøeMandTIK Løberne01:03:42
56638Karina ThorslundKvinde5 Tårns Motion01:04:02
57633Jeanette JørgensenKvinde5 Tårns Motion01:04:09
58513Lillian JeffriesKvinde5 Tårns Motion01:07:3101:03:5601:04:11
59644Lea WitzellKvinde5 Tårns Motion01:04:11
60522Birgitta PuschlKvindeIngen Klub01:15:3100:52:1901:04:2701:04:43
61621Stephanie HansenMandGoldbear runner01:05:20
62626Anders LauritzenMandIngen Klub02:01:4501:05:23
63640Daniel Dahl ChristensenMandIngen Klub01:05:28
64591Torben Lund OlsenMandIngen Klub01:02:5101:05:53
65571Ib NielsenMand5 Tårns Motion01:06:32
66580Marianne ZimmermannKvindeDansk Halvmarathonklub 01:03:3901:03:5901:06:42
67544Catharina AndersenKvindeIngen Klub01:09:1101:07:21
68518Gitte FichKvinde5 Tårns Motion01:07:33
69514Lone KirkeskovKvinde5 Tårns Motion01:05:4901:06:3301:07:40
70614Tove GervedKvinde5 Tårns Motion01:05:5101:07:42
71625Pia LarsenKvinde5 Tårns Motion01:07:47
72564Marianne August KrygerKvindeLMK Asnæs 02:14:30*01:08:34
73501Mikkel JessenMandLMK Asnæs01:08:42
74620Gitte WerthKvinde5 Tårns Motion01:03:2001:08:46
75606Kirsten AndersenKvindeRVIF-løb01:08:51
76502Tina JessenKvindeLMK Asnæs01:09:03
77595Emmelie Brobæk ThygesenKvindeTeam Vegan Run01:55:0301:10:14
78592Sarah Maria Hagstrøm ThygesenKvindeTeam Vegan Run01:55:0501:10:18
79557Morten JakobsenMandIngen Klub01:10:22
80598Ina FrandsenKvindeIngen Klub01:10:34
81512Maria Østergaard RasmussenKvindeLMK Asnæs01:10:35
82619Ronni Ørnskov ChristensenMandIngen Klub01:10:43
83584Susanne JørgensenKvindeLMK Asnæs01:10:54
84507Susan HansenKvindeLMK Asnæs01:24:0401:12:27
85639Ida NielsenKvindeBuerup - Reerslev løberne01:12:57
86599Maiken MattssonKvindeBuerup - Reerslev løberne01:08:0701:12:58
87602Stina SkovKvindeBuerup - Reerslev løberne01:12:59
88601Monica TraneKvindeBuerup - Reerslev løberne01:13:01
89615Lars AndersenMand5 Tårns Motion01:13:53
90629Hanne JensenKvinde5 Tårns Motion01:13:55
91517Lisbeth Brobæk KiærKvinde5 Tårns Motion01:09:4401:13:58
92622Betina Møller HansenKvindeIngen Klub01:14:16
93624Martin SmidtMandIngen Klub01:14:17
94607Brian DahlMandIngen Klub01:09:3701:14:23
95560Janie FravnKvindeNovo Nordisk Løbeklub01:14:26
96543Søren AgardMandJyderup Løb og Motion01:14:29
97577Pia BilleKvinde5 Tårns Motion01:21:3501:14:30
98505Tina MortensenKvindeLMK Asnæs01:15:1401:14:32
99576Susanne OlsenKvindeNovo Nordisk Løbeklub01:14:34
100506Anne JensenKvindeLMK Asnæs01:15:1301:14:35
101508Jette HansenKvindeLMK Asnæs01:14:35
102636Malene LundemannKvindeNovo Nordisk Løbeklub01:14:37
103516Susanne NielsenKvinde5 Tårns Motion01:15:27
104546Mette NielsenKvindeSlagelse motionsklub01:15:39
105568Anton SlettemoseMandTeam Slettemose01:15:1501:15:54
106566Kim SlettemoseMandTeam Slettemose01:15:1501:15:55
107597Bente JensenKvinde5 Tårns Motion01:16:3201:14:2501:17:15
108510Alexander SødringMandIngen Klub01:29:3601:24:0301:17:57
109509Aino SødringKvindeLMK Asnæs01:29:3601:24:0301:17:58
110540Tina Lindenskov NielsenKvindeHøng Løbeklub01:20:5101:19:25
111558Susanne DammKvindeFløng Kondi01:20:35
112559Berit StaszakKvindeIngen Klub01:20:39
113642Line KongstedKvindeIngen Klub01:21:21
114575Sonja ChristiansenKvinde5 Tårns Motion01:17:2701:12:5601:40:2401:22:06
115549Trina HansenKvindeThis one is for you Tom01:22:17
116520Mariette Hagstrøm JensenKvinde5 Tårns Motion01:23:12
117529Carina Nielsen (G)KvindeIngen Klub01:24:11
118604Lisbeth Illemann NielsenKvinde5 Tårns Motion01:28:55
119585Jane Kisbye (G)KvindeIngen Klub01:54:2801:29:16
120511Susanne Petersen (G)KvindeLMK Asnæs01:37:1601:19:2901:34:3901:33:59
121647Jannnie NielsenKvindeIngen Klub01:34:00
122574Connie Nielsen (G)Kvinde5 Tårns Motion01:40:2101:34:12
123643Gitte Sørensen (G)Kvinde5 Tårns Motion01:34:14
124628Isabel NielsenMandIngen Klub01:35:28
125538Birgitte GrenaaKvindeSparta02:55:59*01:25:4001:42:00
126567Jannie Slettemose (G)KvindeTeam Slettemose01:15:1501:54:59
127572Finn Ottesen (G)Mand5 Tårns Motion02:36:30*01:09:4901:55:42
128594Anja FaarbechMandNovo Nordisk Løbeklub01:55:44
129573Pia Ottesen (G)Kvinde5 Tårns Motion01:55:45
130583Anders Qvist (G)Mand5 Tårns Motion01:55:47
131554Sara Lorentzen (G)KvindeSparta 00:51:3300:45:1203:20:25
132503Ellen KristoffersenKvindeIngen KlubDNS
133504Gitte LillieKvindeIngen KlubDNS
134515Charlotte PetersenKvindeLMK Asnæs01:05:5801:34:37DNS
135519Annette MadsenKvindeKalundborg IFDNS
136525Camilla SchillingKvindeLMK Asnæs 01:05:5901:14:36DNS
137528Kim Plambech LarsenMandØlstykke Løberen DNS
138531Venkat AppineniMandIngen Klub01:18:47DNS
139535Pia Borg HjelmqvistKvindeIngen KlubDNS
140541Silke Kronborg (G)KvindeIngen KlubDNS
141542Freya Kronborg (G)KvindeIngen KlubDNS
142547Johnny Hedevig LorentzenMandSparta 00:51:3300:45:12DNS
143550Lykke Lilly JohansenKvindeTIK LøberneDNF
144555Anne-Sofie HansenKvindeIngen KlubDNS
145581Annette Christoffersen (G)Kvinde5 Tårns MotionDNS
146582Elias AdawiMandSunday Morning Walking ClubDNS
147630Asger MølgaardMandBallerupBiatlon/HolteskiDNS
148634Tanja ChristensenKvindeIngen Klub01:07:2101:11:42DNS


* Halv Marathontid   (G) Deltager går ruten
Ialt 328[301] tilmeldte (51[48] til Marathon, 129[122] til H Marathon og 148[131] til 10 km).
146 Onkel Snowie & Slædehunde medaljer[27/67/52] - (182[24/62/96] Valgfri medalje: Sne-Far / Mor-Barn / Iglo - indtil restoplaget er brugt - der fremstilles ikke flere / Onkel Snowie & Slædehunde medaljer)

Se resultater fra
Vintermarathon 2019  |  Vintermarathon 2018  |  Vintermarathon 2017  |  Vintermarathon 2016
Vintermarathon 2015  |  Vintermarathon 2014  |  Vintermarathon 2013  |  Vintermarathon 2012
Vintermarathon 2011  |  Vintermarathon 2010  |  Vintermarathon 2009  |  Vintermarathon 2008

Ruten.



Ruten(10km).