Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2019.

Du kan nu tilmelde dig online her...

Se foromtale på DOURUN

Løbet afvikles søndag den 24 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00

- onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses
her

(G) betyder at deltageren ved sin tilmelding har meldt at vil gå ruten

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet(i resultatlisterne forneden) og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

Tilføj løbet til din kalender
IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Allan JørgensenHerlev Tri og MotionMarathon-
22Niclas DiaSOK KnallenMarathon-
33Daniel JørgensenIngen KlubMarathon-
44Mads WarneckeIngen KlubMarathon-
55Claus Ø. ChristensenNovo Nordisk LøbeklubMarathon-
66Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathon-
77Brian JørgensenLMK AsnæsMarathon-
88Rikke CebulaDHL / #HolRunMarathon-
99Rasmus HansenLøbErLæksMarathon-
1010Jakob ThorstedSwinburne Running ClubMarathon-
1111Susanne WildtDHKMarathon-
1212Kenneth GrønkjærIngen KlubMarathon-
1313Daniel AndersenSwinburne Running ClubMarathon-
1414Casper BreschelIngen KlubMarathon-
1515Claus FischerKlub 100 MarathonMarathon-
16201Jesper HolmboIngen Klub½ Mar.-
17202Bolette MeinckeMeincke Runners½ Mar.-
18203Sebastian MeinckeMeincke Runners½ Mar.-
19204Majbrit JensenMeincke Runners½ Mar.-
20205Ulrick CalenderIngen Klub½ Mar.-
21206Lea ErlundIngen Klub½ Mar.-
22207Tina HenriksenIngen Klub½ Mar.-
23208Rasmus E VejenIngen Klub½ Mar.-
24209Ida Marthedal WintherIngen Klub½ Mar.-
25210Flemming EriksenTeam Bredekilde ½ Mar.-
26211Liv EriksenTeam Bredekilde ½ Mar.-
27212Arne Oliver HansenIngen Klub½ Mar.-
28213Anna Louise Sofie Emma LarsenIngen Klub½ Mar.-
29214Jeanette Jensen5 Tårns Motion½ Mar.-
30215Frederik VindIngen Klub½ Mar.-
31216Michael BerlinKimTriKlubDK½ Mar.-
32217Lennart PetersenIngen Klub½ Mar.-
33218Morten SørensenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
34219Kamilla Bangsted NielsenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
35220Pia Vinne LauNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
36221Lea WitzellKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
37222Torben WitzellKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
38223Gregers GammelsmølfMøns Løbe & Motionsklub½ Marathon-
39224Kim Horst JensenKimTriKlubDK½ Mar.-
40225Brian JensenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
41226Majbritt BranderLMK Asnæs½ Marathon-
42226Heidi NielsenTeam Liff½ Mar.-
43227Dorthe MøllerJeg løber mod klub 100 HM½ Mar.-
44228Morten LarsenIngen Klub½ Mar.-
45229Lars JensenKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
46230Finn Christiansen5 Tårns Motion½ Mar.-
47231Thomas SøborgHerlev Tri og Motion½ Mar.-
48232Bent Kristensen5 Tårns Motion½ Marathon-
49232Jette Pedersen5 Tårns Motion½ Mar.-
50233Patrick WiegelIngen Klub½ Mar.-
51234Vibeke LysterHøng GF Løbeklub½ Mar.-
52501Nick DamIngen Klub10 Km-
53502Anne JensenLMK Asnæs10 Km-
54503Tina MortensenLMK Asnæs10 Km-
55504Susan HansenLMK Asnæs10 Km-
56505Jane KisbyeIngen Klub10 Km (G)-
57506Lisbeth Brobæk Kiær5 Tårns Motion10 Km (G)-
58507Janni DausellIngen Klub10 Km-
59508Elias DausellIngen Klub10 Km-
60511Anja FaarbechNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
61512Finn OttesenNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
62513Jette HansenLMK Asnæs10 Km-
63514Britt AndersenNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
64515Susanne JørgensenLMK Asnæs10 Km-
65516Sonja Christiansen5 Tårns Motion10 Km-
66517Vivi Christiansen5 Tårns Motion10 Km (G)-
67518Helle VestergaardIngen Klub10 Km-
68519Karen Hansine Nielsen5 Tårns Motion10 Km (G)-
69801Louise BetzerIngen Klub5 Km-
70802Stine EilersenNovo Nordisk Løbeklub5 Km-
71803Anja AndersenIngen Klub5 Km-
72804Michele PerssonIngen Klub5 Km-
73805Anna Louise Sofie LarsenIngen Klub5 Km-
74806Katrine JørgensenTeam Hillebrand5 Km-
75807Asmus HaldTeam Hillebrand5 Km-
76808Steen SpangeTeam Hillebrand5 Km-
77809Charlotte JørgensenTeam Hillebrand5 Km-
78810Mariette Hagstrøm Jensen5 Tårns Motion5 Km-
79811Silas RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
80812Else BonnichsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
81813Sarah HolmboIngen Klub5 Km-
82814Inger-lise JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
83815Leif JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
84816Ida Søbakke JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
85817Albert RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
86818Jeanette RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
87819Lisbeth Illemann Nielsen5 Tårns Motion5 Km-
88820Simone SidneySvebølle Tøserne 5 Km-
89821Charlotte EskildsenSvebølle Tøserne 5 Km-
90822Majken FagerlundIngen Klub5 Km-
91823Majken FagerlundSvebølle Tøserne 5 Km-
92824Pia Grønneskov LarsenSvebølle tøserne 5 Km-
93825Kirstine BorchorstSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
94826Karina HolmboIngen Klub5 Km-


Ialt 91 tilmeldte 15 Marathon, 33 ½ marathon, 17 10 Km og 26 til 5 Km.
Ialt 0 gennemførende 0 Marathon, 0 ½ marathon, 0 10 Km og 0 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Allan JørgensenDNS
22Niclas DiaDNS
33Daniel JørgensenDNS
44Mads WarneckeDNS
55Claus Ø. ChristensenDNS
66Britt Drud SørensenDNS
77Brian JørgensenDNS
88Rikke CebulaDNS
99Rasmus HansenDNS
1010Jakob ThorstedDNS
1111Susanne WildtDNS
1212Kenneth GrønkjærDNS
1313Daniel AndersenDNS
1414Casper BreschelDNS
1515Claus FischerDNS
* Mellemtider er ikke registreret


Ialt 15 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1201Jesper HolmboDNS    
2202Bolette MeinckeDNS    
3203Sebastian MeinckeDNS    
4204Majbrit JensenDNS    
5205Ulrick CalenderDNS    
6206Lea ErlundDNS    
7207Tina HenriksenDNS    
8208Rasmus E VejenDNS    
9209Ida Marthedal WintherDNS    
10210Flemming EriksenDNS    
11211Liv EriksenDNS    
12212Arne Oliver HansenDNS    
13213Anna Louise Sofie Emma LarsenDNS    
14214Jeanette JensenDNS    
15215Frederik VindDNS    
16216Michael BerlinDNS    
17217Lennart PetersenDNS    
18218Morten SørensenDNS    
19219Kamilla Bangsted NielsenDNS    
20220Pia Vinne LauDNS    
21221Lea WitzellDNS    
22222Torben WitzellDNS    
23224Kim Horst JensenDNS    
24225Brian JensenDNS    
25226Heidi NielsenDNS    
26227Dorthe MøllerDNS    
27228Morten LarsenDNS    
28229Lars JensenDNS    
29230Finn ChristiansenDNS    
30231Thomas SøborgDNS    
31232Jette PedersenDNS    
32233Patrick WiegelDNS    
33234Vibeke LysterDNS    


Ialt 33 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1501Nick DamDNS  
2502Anne JensenDNS  
3503Tina MortensenDNS  
4504Susan HansenDNS  
5505Jane Kisbye (G)DNS  
6506Lisbeth Brobæk Kiær (G)DNS  
7507Janni DausellDNS  
8508Elias DausellDNS  
9511Anja FaarbechDNS  
10512Finn OttesenDNS  
11513Jette HansenDNS  
12514Britt AndersenDNS  
13515Susanne JørgensenDNS  
14516Sonja ChristiansenDNS  
15517Vivi Christiansen (G)DNS  
16518Helle VestergaardDNS  
17519Karen Hansine Nielsen (G)DNS  


Ialt 17 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1801Louise BetzerDNS
2802Stine EilersenDNS
3803Anja AndersenDNS
4804Michele PerssonDNS
5805Anna Louise Sofie LarsenDNS
6806Katrine JørgensenDNS
7807Asmus HaldDNS
8808Steen SpangeDNS
9809Charlotte JørgensenDNS
10810Mariette Hagstrøm JensenDNS
11811Silas RojasDNS
12812Else BonnichsenDNS
13813Sarah HolmboDNS
14814Inger-lise JensenDNS
15815Leif JensenDNS
16816Ida Søbakke JensenDNS
17817Albert RojasDNS
18818Jeanette RojasDNS
19819Lisbeth Illemann NielsenDNS
20820Simone SidneyDNS
21821Charlotte EskildsenDNS
22822Majken FagerlundDNS
23823Majken FagerlundDNS
24824Pia Grønneskov LarsenDNS
25825Kirstine BorchorstDNS
26826Karina HolmboDNS


Ialt 26 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Ruten til Adventsmarathon.