Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Triple-Marathon 2019.

Du kan nu tilmelde dig online her...

Ved tilmelding kan du angive om du vil gå eller løbe Halv Marathon, 5 eller 10 Km.


Løbet afvikles i en weekend i juni 2019(21/22/23)!
også denne gang med Triple Hel- og Halvmarathon - onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»


OBS! Starttider lørdag: Marathon kl 10:00 - Halvmarathon kl 12:00 - 5/10 km kl 13:30
(fredag og søndag starter halv- og helmarathon på samme tid)


(Distance mærket med W er gåhold)
IdNr.NavnKlub/ByDistanceFreLørSøn
11Niclas DiaSOK KnallenMarathonxx
22Søren RemarSOK KnallenMarathonxx
33Jörgen NilssonUmara Sports ClubMarathonxx
44Henning SchmitzLC Duisburg / LG Mauerweg BerlinMarathonxxx
55Lars HeitmannLanglørdag/ Nordvest RunningMarathonxx
66Lone Lykkeberg AndersenIngen KlubMarathonx
77Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathonxx
88Kjeld Agerbo JensenRIMOMarathonxxx
99Finn SørensenIngen KlubMarathonx
1010Johan Holst NielsenIngen KlubMarathonxxx
1111Lasse JutemarSOK KnallenMarathonxx
1212Thomas Aarhøj KnudsenTri-x14Marathonx
1313Jacob Lykkeberg AndersenSpartaMarathonx
1414Sten EjlersenKlub 100 MarathonMarathonx
1515Poul PetersenLANGLØRDAG Intersport Go2FitnessMarathonxx
1616Kenneth GrønkjærIngen KlubMarathonxxx
1717Ole KarlsenLang lørdag i HolbækMarathonxx
1818Brian VernersenLMK AsnæsMarathonxxx
1919Michael NilssonKlub 100 MarathonMarathonxxx
20501Jesper HolmboIngen KlubHalv Marxxx
21502Oliver ValcelliIngen KlubHalv Marx
22503Tanja TheunißenLC DuisburgHalv Marxxx
23504Kristina PüschlIngen KlubHalv Marxxx
24505Klaus RugbjergIngen KlubHalv Marx
25506Carsten JørgensenSlagelse Garnisons IdrætsforeningHalv Marxxx
26507Jens Nielsen5 Tårns MotionHalv Marxxx
27508Gitte DavidsenIngen KlubHalv Marxx
28509Gitte PedersenLMK AsnæsHalv Marx
29510Kitt KroghIngen KlubHalv Marxxx
30511Torben WitzellDansk HalvmarathonklubHalv Marx
31512Birgitte GrenaaSpartaHalv Marx
32513Vibeke LysterHøng LøbeklubHalv Marxxx
33514May AndersenFjordløberneHalv Marx
34515Jeanette WlyHøng LøbeklubHalv Marxxx
35516Jonas KastannyIngen KlubHalv Mar Wxxx
36517Steffan Christensen5 Tårns MotionHalv Marx
37518Morten KaiserRunners.dk SlagelseHalv Marxxx
38519Marc PedersenIngen KlubHalv Marxxx
39520Anders Hauser#astateeHalv Marxxx
40521Tobias Jensen#astateeHalv Marxxx
41522Katja MortensenDansk HalvmarathonklubHalv Marxx
42523Kenneth WeiglinKlub 100 HalvmarathonHalv Marxxx
43524Ebbe LarsenIngen KlubHalv Marxxx
44525Helle VestergaardIngen KlubHalv Marx
45526Brian JensenIngen KlubHalv Marxxx
46527Pernille JakobsenIngen KlubHalv Marx
47528Christina ChristensenIngen KlubHalv Marx
48529Henrik Daniel ChristoffersenIngen KlubHalv Marxxx
49530Mads MikkelsenDansk HalvmarathonklubHalv Marx
50531Pia Larsen5 Tårns MotionHalv Marx
51532Paw PedersenLMK AsnæsHalv Marx
52533Birthe SønderskovIngen KlubHalv Marx
53534Finn DanielsenLøve HalvmarathonHalv Marxxx
54535Jesper Pedersen5 Tårns MotionHalv Marxxx
55536Thomas Larsen47 1/2 LøberneHalv Marxx
56537Jesper LodallHøng LøbeklubHalv Marx
57538Sara Cbh LorentzenHr og Fru Lorentzen Halv Mar Wx
58538Sara Cbh LorentzenHr og Fru Lorentzen 10 Kmx
59539Johny LorentzenHr og Fru Lorentzen Halv Mar Wx
60539Johny LorentzenHr og Fru Lorentzen 10 Kmx
61540Karina MadsenSlagelse motionsklubHalv Marx
62541Lea WitzellKlub 100 1/2 marathonHalv Marx
63542Susanne WildtDansk HalvmarathonklubHalv Marxxx
64543Lars JakobsenSTIFHalv Marxx
65801Tina Lindenskov NielsenHøng Løbeklub10 Kmx
66802Stephanie HauserIngen Klub10 Kmx
67803Alfa Hauser#astatee10 Kmx
68804Theodor Hauser#astatee10 Kmx
69805Jane KisbyeIngen Klub10 Km Wx
70806Lisbeth Brobæk Kiær5 Tårns Motion10 Km Wx
71901Stine EilersenIngen Klub5 Kmx
72902Louise BetzerIngen Klub5 Kmx
73903Flemming EriksenTeam Bredekilde 5 Kmx
74904Liv EriksenTeam Bredekilde 5 Kmx


Ialt 138(samlet antal "løbere") tilmeldte 38(10/28) Fredag, 63(20/33/6/4) Lørdag, 37(11/26) til Søndag.
Ialt 0(samlet antal "løbere") gennemførende 0(0/0) Fredag, 0(0/0/0/0) Lørdag, 0(0/0) Søndag.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste fredag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
14Henning SchmitzDNS          
25Lars HeitmannDNS          
37Britt Drud SørensenDNS          
48Kjeld Agerbo JensenDNS          
510Johan Holst NielsenDNS          
615Poul PetersenDNS          
716Kenneth GrønkjærDNS          
817Ole KarlsenDNS          
918Brian VernersenDNS          
1019Michael NilssonDNS          
11501Jesper HolmboDNS          
12503Tanja TheunißenDNS          
13504Kristina PüschlDNS          
14506Carsten JørgensenDNS          
15507Jens NielsenDNS          
16508Gitte DavidsenDNS          
17510Kitt KroghDNS          
18513Vibeke LysterDNS          
19515Jeanette WlyDNS          
20516Jonas KastannyDNS          
21518Morten KaiserDNS          
22519Marc PedersenDNS          
23520Anders HauserDNS          
24521Tobias JensenDNS          
25522Katja MortensenDNS          
26523Kenneth WeiglinDNS          
27524Ebbe LarsenDNS          
28526Brian JensenDNS          
29529Henrik Daniel ChristoffersenDNS          
30531Pia LarsenDNS          
31534Finn DanielsenDNS          
32535Jesper PedersenDNS          
33536Thomas LarsenDNS          
34537Jesper LodallDNS          
35538Sara Cbh LorentzenDNS          
36539Johny LorentzenDNS          
37542Susanne WildtDNS          
38543Lars JakobsenDNS          


Samlet antal km: 0

Ialt 38 tilmeldte (10/28). Ialt 0 gennemførende (0/0).

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste lørdag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Niclas DiaDNS          
22Søren RemarDNS          
33Jörgen NilssonDNS          
44Henning SchmitzDNS          
55Lars HeitmannDNS          
66Lone Lykkeberg AndersenDNS          
78Kjeld Agerbo JensenDNS          
89Finn SørensenDNS          
910Johan Holst NielsenDNS          
1011Lasse JutemarDNS          
1112Thomas Aarhøj KnudsenDNS          
1213Jacob Lykkeberg AndersenDNS          
1314Sten EjlersenDNS          
1415Poul PetersenDNS          
1516Kenneth GrønkjærDNS          
1617Ole KarlsenDNS          
1718Brian VernersenDNS          
1819Michael NilssonDNS          
19501Jesper HolmboDNS          
20502Oliver ValcelliDNS          
21503Tanja TheunißenDNS          
22504Kristina PüschlDNS          
23505Klaus RugbjergDNS          
24506Carsten JørgensenDNS          
25507Jens NielsenDNS          
26508Gitte DavidsenDNS          
27510Kitt KroghDNS          
28512Birgitte GrenaaDNS          
29513Vibeke LysterDNS          
30514May AndersenDNS          
31515Jeanette WlyDNS          
32516Jonas KastannyDNS          
33517Steffan ChristensenDNS          
34518Morten KaiserDNS          
35519Marc PedersenDNS          
36520Anders HauserDNS          
37521Tobias JensenDNS          
38523Kenneth WeiglinDNS          
39524Ebbe LarsenDNS          
40525Helle VestergaardDNS          
41526Brian JensenDNS          
42527Pernille JakobsenDNS          
43528Christina ChristensenDNS          
44529Henrik Daniel ChristoffersenDNS          
45530Mads MikkelsenDNS          
46533Birthe SønderskovDNS          
47534Finn DanielsenDNS          
48535Jesper PedersenDNS          
49538Sara Cbh LorentzenDNS          
50539Johny LorentzenDNS          
51540Karina MadsenDNS          
52541Lea WitzellDNS          
53542Susanne WildtDNS          
54801Tina Lindenskov NielsenDNS          
55802Stephanie HauserDNS          
56803Alfa HauserDNS          
57804Theodor HauserDNS          
58805Jane KisbyeDNS          
59806Lisbeth Brobæk KiærDNS          
60901Stine EilersenDNS          
61902Louise BetzerDNS          
62903Flemming EriksenDNS          
63904Liv EriksenDNS          


Samlet antal km: 0

Ialt 63 tilmeldte (20/33/6/4). Ialt 0 gennemførende (0/0/0/0).

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste søndag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Niclas DiaDNS          
22Søren RemarDNS          
33Jörgen NilssonDNS          
44Henning SchmitzDNS          
57Britt Drud SørensenDNS          
68Kjeld Agerbo JensenDNS          
710Johan Holst NielsenDNS          
811Lasse JutemarDNS          
916Kenneth GrønkjærDNS          
1018Brian VernersenDNS          
1119Michael NilssonDNS          
12501Jesper HolmboDNS          
13503Tanja TheunißenDNS          
14504Kristina PüschlDNS          
15506Carsten JørgensenDNS          
16507Jens NielsenDNS          
17509Gitte PedersenDNS          
18510Kitt KroghDNS          
19511Torben WitzellDNS          
20513Vibeke LysterDNS          
21515Jeanette WlyDNS          
22516Jonas KastannyDNS          
23518Morten KaiserDNS          
24519Marc PedersenDNS          
25520Anders HauserDNS          
26521Tobias JensenDNS          
27522Katja MortensenDNS          
28523Kenneth WeiglinDNS          
29524Ebbe LarsenDNS          
30526Brian JensenDNS          
31529Henrik Daniel ChristoffersenDNS          
32532Paw PedersenDNS          
33534Finn DanielsenDNS          
34535Jesper PedersenDNS          
35536Thomas LarsenDNS          
36542Susanne WildtDNS          
37543Lars JakobsenDNS          


Samlet antal km: 0

Ialt 37 tilmeldte (11/26). Ialt 0 gennemførende (0/0).

2019-06-18 13:18:31

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste alle dage
IdNr.NavnSamlet Tid1.2.3.
14Henning SchmitzDNS
28Kjeld Agerbo JensenDNS
310Johan Holst NielsenDNS
416Kenneth GrønkjærDNS
518Brian VernersenDNS
619Michael NilssonDNS
7501Jesper HolmboDNS
8503Tanja TheunißenDNS
9504Kristina PüschlDNS
10506Carsten JørgensenDNS
11507Jens NielsenDNS
12510Kitt KroghDNS
13513Vibeke LysterDNS
14515Jeanette WlyDNS
15516Jonas KastannyDNS
16518Morten KaiserDNS
17519Marc PedersenDNS
18520Anders HauserDNS
19521Tobias JensenDNS
20523Kenneth WeiglinDNS
21524Ebbe LarsenDNS
22526Brian JensenDNS
23529Henrik Daniel ChristoffersenDNS
24534Finn DanielsenDNS
25535Jesper PedersenDNS
26542Susanne WildtDNS


Samlet antal km: 0

Ialt 26 tilmeldte (7/19). Ialt gennemførende (0/0).

Se resultater fra Triple Marathon 2018  |  Triple Marathon 2017  |  Triple Marathon 2016  |  Triple Marathon 2015  |  Triple Marathon 2014  |  Quintuble Marathon 2013  |  Quattro Marathon 2012  |  Triple Marathon 2011  |  Triple Marathon 2010

Rute.