22:22:07           
 


Vandløbet 2019

Start og mål fra Solskinspladsen i Kordilgade.

Online tilmeldng er nu lukket. Eftertilmelding kan ske på Solskinspladsen i Kordilgade - kom i god tid.

Se mere på Kalundborg Forsynings hjemmeside

Deltagelse er gratis


Indbydelsen i PDF format kan ses i filen til højre..

Løberuterne kan ses under deltagerlisten
Vandløbet 2019




Deltagerliste Vandløbet 2019 - 10 Km løb
Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen
IdNr.NavnDistanceTidTid 1. omgangTid 2. omgang
127 Anders Asboe Christensen10 Km Løb00:37:4800:18:5400:18:54
250Paw Hickman10 Km Løb00:41:2400:20:1900:21:05
323Flemming Kirkegaard10 Km Løb00:43:0800:21:3400:21:34
442John Nielsen10 Km Løb00:43:2400:21:2300:22:01
526Martin Vang Kristiansen10 Km Løb00:45:1500:22:1200:23:03
660Brian Rasmusssen10 Km Løb00:47:4000:23:2800:24:11
757Tobias Jensen10 Km Løb00:48:5600:25:0200:23:54
837Søren Pedersen10 Km Løb00:50:3500:25:4000:24:55
932Erik Johansen10 Km Løb00:51:5900:25:3700:26:22
1025Steen Spange10 Km Løb00:52:0800:25:5900:26:09
1122Benjamin Mody10 Km Løb00:52:4600:25:4600:27:00
1221 Martin R Dyxenburg10 Km Løb00:53:0800:25:5700:27:11
13444Jørgen Thostrup10 Km Løb00:53:4600:26:4500:27:01
1459Panya Corll10 Km Løb00:54:1600:26:3800:27:38
151Kalundborg Forsyning10 Km Løb00:54:3100:27:1500:27:16
1613Kim Strange10 Km Løb00:55:3800:27:3300:28:05
1711Sabine Frølund10 Km Løb00:55:3900:27:3200:28:07
1819Orla Voss10 Km Løb00:56:1800:27:2100:28:57
1948Gitte Nielsen10 Km Løb00:56:2300:27:3100:28:52
20858John Kristensen10 Km Løb00:56:3500:28:3500:27:59
2124Peder Nielsen10 Km Løb00:56:5600:28:3900:28:16
2215Maria Gjedsted10 Km Løb00:57:0600:29:0800:27:58
2314Henrik Daniel Christofferse10 Km Løb00:57:3300:29:0800:28:25
2440Simon Nielsen10 Km Løb00:58:0000:27:0900:30:51
2541Kasidit Triyakul10 Km Løb00:59:0000:29:3000:29:30
2620Torben Lund Olsen10 Km Løb01:00:2800:28:4900:31:38
2734Klaus-Jørgen Nielsen10 Km Løb01:01:3400:31:0800:30:26
2836Steen Olsen10 Km Løb01:01:5100:30:5500:30:56
2953Mathias Jensen10 Km Løb01:02:4500:32:2200:30:22
30440Jesper Jensen10 Km Løb01:03:0900:29:3500:33:33
3155Gretha Andersen10 Km Løb01:03:2400:31:4200:31:42
3256Anders Hauser10 Km Løb01:04:4300:37:1100:27:32
3352Henrik Jensen10 Km Løb01:05:5500:32:2100:33:35
3454 Max Michael Jensen10 Km Løb01:05:5700:32:1900:33:38
3529Hanne Christoffersen10 Km Løb01:12:3500:35:1700:37:18
3630Isabella Christoffersen10 Km Løb01:12:3500:35:1800:37:16
3718Bianca Persson10 Km Løb01:12:5100:34:2700:38:24
38443Ole Johnsen10 Km Løb01:15:5300:31:0100:44:52
3931Kim Rørdam10 Km Løb01:15:5800:37:5900:37:59
4035 Mette Gildberg Nielsen10 Km Løb01:24:5200:42:2900:42:23
4133Kristina Andersen10 Km Løb01:24:5400:42:3100:42:23
4245Rasmus Peulecke10 Km Løb01:30:3200:35:3100:55:01
4347 Jonas Sørensen10 Km Løb01:30:3300:35:2300:55:10
4443 Hjalte Lyng Johansen10 Km Løb01:31:3600:35:5700:55:39
4544 Kristian Peulecke10 Km Løb01:31:3900:36:2300:55:16
4646Jeppe Peulecke10 Km Løb01:31:4000:36:2600:55:14
4712Frederikke Frølund10 Km Løb--
4817Søren Nielsen10 Km Løb--
4928Rasmus Nielsen10 Km Løb--


Deltagerliste Vandløbet 2019 - 5 Km løb
Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen
IdNr.NavnDistanceTid
1217 Marius Malthesen Hiorth5 Km Løb00:21:04
2223Oliver Alfast5 Km Løb00:21:10
3214 Emil Breiner Sørensen5 Km Løb00:21:11
4228Jeppe Larsen5 Km Løb00:24:20
5438Jacob Arpe5 Km Løb00:25:39
6302Sussi Waywadt5 Km Løb00:25:42
7257Klaus Olsen5 Km Løb00:26:11
8215 Thomas Malthesen Hiorth5 Km Løb00:26:27
9239Sofie Helledie5 Km Løb00:26:39
10240Frederikke Frølund Christensen5 Km Løb00:26:40
11238Magnus Theo Nielsen5 Km Løb00:28:29
12450Anja Knudsen5 Km Løb00:28:56
13258Hanna Lynghøj5 Km Løb00:29:20
14833 Eva Sommer Hemmingsen5 Km Løb00:29:34
15448Gert Nordahl5 Km Løb00:29:52
16229Julie Larsen5 Km Løb00:30:06
17227Pia Larsen5 Km Løb00:30:19
18243Lillian Jeffries5 Km Løb00:30:54
19225Mogens Jensen5 Km Løb00:31:03
20232Ingelise Voss5 Km Løb00:31:21
21236Vibeke Johansen5 Km Løb00:31:28
22237Tue Johansen5 Km Løb00:31:30
2351Gitte Werth5 Km Løb00:31:32
2458Oliver Wert5 Km Løb00:31:34
25447Lisbeth Mølgaard5 Km Løb00:31:35
26249 Hans Ib Nielsen5 Km Løb00:32:05
27248Jesper Klarskov5 Km Løb00:32:06
28216 Charlotte Malthesen Hiorth5 Km Løb00:33:03
29242Hans Knudsen5 Km Løb00:33:05
30253Britt Jensen5 Km Løb00:33:06
31439Belinda Thyme5 Km Løb00:33:07
3238 Anette Nielsen5 Km Løb00:33:28
3339Asta Nielsen5 Km Løb00:33:32
34245Lone Kirkeskov5 Km Løb00:34:00
35244Tove Gerved5 Km Løb00:34:02
36251Anita Mortensen5 Km Løb00:34:17
37252 Kirsten Halkjær Nielsen5 Km Løb00:34:17
38445Anette Larsen5 Km Løb00:34:22
39211Line Kongsted5 Km Løb00:34:39
40303Niclas Jørgen5 Km Løb00:35:04
41304Thomas Jørgen5 Km Løb00:35:07
42231Bente Jensen5 Km Løb00:35:25
43218Mira Jurcenoks5 Km Løb00:35:30
44213Jimmy Sørensen5 Km Løb00:35:35
45259Linus Sørensen5 Km Løb00:35:37
46446Inger Sørensen5 Km Løb00:36:16
47301Lise Madsen5 Km Løb00:36:21
48226Peter Larsen5 Km Løb00:36:38
49235Xander Petersen5 Km Løb00:36:39
50234Mikkel Prehn5 Km Løb00:40:56
51250Per Juul Jensen5 Km Løb00:40:59
52233 Noah Lynghøj5 Km Løb00:41:02
53307Anette Olsen5 Km Løb00:41:06
54625Maja Hollænder5 Km Løb00:45:32
55255Dannielle Jakobsen5 Km Løb00:45:36
56246Peter Mosekjær5 Km Løb00:45:40
57247Mejse Mosekjær5 Km Løb00:45:41
58254Tom Jakobsen5 Km Løb00:45:47
59305Sakina Dolu5 Km Løb00:50:00
60306Line Nielsen5 Km Løb00:50:01
61224 Annette Sommer5 Km Løb01:01:44
62212Michele Danielsen5 Km Løb
63219Anders Qvist5 Km Løb
64220 Klaus Barslund5 Km Løb
65221Regitze Skov Boserup5 Km Løb
66222Daniel Albrecht5 Km Løb
67241Stina Jartvar5 Km Løb
68256Uffe Hanning5 Km Løb


Deltagerliste Vandløbet 2019 - 3 Km løb
Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen
IdNr.NavnDistanceTid
1423 Christoffer Lundgren Madsen3 Km Løb00:15:46
2424 Jonathan Lundgren Madsen3 Km Løb00:17:08
3415 Silje Betzer3 Km Løb00:17:12
4230Stine Eilersen3 Km Løb00:17:21
5422 Jesper Lundgren Madsen3 Km Løb00:17:25
6427Magne Løbner3 Km Løb00:18:09
7421Anton Jurcenoks3 Km Løb00:18:17
8449Bent Cramur3 Km Løb00:18:26
9432Sigrid Hickman3 Km Løb00:18:52
10420Karla Jurcenoks3 Km Løb00:19:09
11419Liva Jurcenoks3 Km Løb00:19:11
12418Casper Larsen3 Km Løb00:19:12
13430Maytin Sanguansermsri3 Km Løb00:19:42
14414 Louise Betzer3 Km Løb00:19:57
15429Brian Nielsen3 Km Løb00:19:58
16428Lone Westergren3 Km Løb00:19:59
17425Ragna Løbner3 Km Løb00:21:54
18426Anders Pedersen3 Km Løb00:21:55
19436Victoria Gormsen3 Km Løb00:23:56
20437Bo Gormsen3 Km Løb00:24:05
21417Naya Jensen3 Km Løb00:25:28
22416Kristel Joisen3 Km Løb00:25:49
23442Torben Pedersen3 Km Løb00:27:17
24441Lisa Jørgensen3 Km Løb00:27:18
25850Jack Lamot3 Km Løb00:28:22
26852Kim Thyme3 Km Løb00:34:33
27434Thomas Thomsen3 Km Løb00:35:03
28845Justin Lamot3 Km Løb00:36:46
29411Marie Jensen3 Km Løb00:41:09
30413Josephine Jensen3 Km Løb00:41:11
31412Elizabeth Ørberg3 Km Løb00:41:14
32848Lynne Olsen3 Km Løb00:46:16
33846Marie Olsen3 Km Løb00:46:18
34849Odin Olsen3 Km Løb00:46:20
35847Freja Olsen3 Km Løb00:46:24
36435Thea Thomsen3 Km Løb00:55:36
37431Freddy Mortensen3 Km Løb
38433Peter Hickman3 Km Løb


Deltagerliste Vandløbet 2019 - 5 Km gang
Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen
IdNr.NavnDistanceTid
1601Annette Madsen5 Km Gang00:42:41
2635 Emma Marie Nielsen5 Km Gang00:45:35
3653 Gitte Kristiansen5 Km Gang00:48:13
4659Sofie Christiansen5 Km Gang00:48:14
5624Camilla Hollænder5 Km Gang00:48:39
6621Jean Nielsen5 Km Gang00:48:40
7602Linda Christensen5 Km Gang00:49:14
8603Niels Christensen5 Km Gang00:49:16
9658Dennis Jedig5 Km Gang00:50:03
10203Michael Bach5 Km Gang00:50:04
1116Karen Hansine Nielsen5 Km Gang00:51:18
12615 Bjarne M. Christiansen5 Km Gang00:51:22
13859Annie Larsen5 Km Gang00:51:24
14656Søren Larsen5 Km Gang00:51:26
15202Heidi Bach5 Km Gang00:51:31
16657Bernadotte Jedig5 Km Gang00:51:35
17645Frida Larsen5 Km Gang00:53:33
18643Thilde Nielsen5 Km Gang00:53:34
19452Henrik Lång5 Km Gang00:53:39
20451Tina Lång5 Km Gang00:53:41
21607Ann Bille5 Km Gang00:53:57
22606Lene Knudsen5 Km Gang00:53:58
23618Ida Gregersen5 Km Gang00:55:09
24636 Lone Smith Nunes5 Km Gang00:55:16
25637 Dorte Larsen5 Km Gang00:55:21
26616Tanja Gregersen5 Km Gang00:55:31
27617Alberte Gregersen5 Km Gang00:55:37
28620Søren Sørensen5 Km Gang00:55:48
29619Annelise Sørensen5 Km Gang00:55:55
30642Heidi Nielsen5 Km Gang00:56:00
31605 Lisbeth Illemann5 Km Gang00:56:09
32649Henning Nielsen5 Km Gang00:56:13
33308Rita Kleis5 Km Gang00:56:17
34648Helle Nielsen5 Km Gang00:56:28
35646Albert Larsen5 Km Gang00:56:38
36853Anni Johnsen5 Km Gang00:56:38
37660Anette Johnsen5 Km Gang00:56:44
38647Bertram Larsen5 Km Gang00:56:46
39644Rene Larsen5 Km Gang00:56:51
40650Per Henrik Jørgensen5 Km Gang01:01:00
41651 Jan Svenning Kristensen5 Km Gang01:01:01
42652Jan Thuesen5 Km Gang01:01:04
43655Freja Louisa Andersen5 Km Gang01:02:01
44640Kristina Püschl5 Km Gang01:02:05
45641Käthe Chanduri5 Km Gang01:02:05
46610 Camilla Andersen5 Km Gang01:02:14
47613 Per Max Andersen5 Km Gang01:04:04
48612Inge Andersen5 Km Gang01:10:20
49611Oliver Andersen5 Km Gang01:10:21
50630Patrick Woods5 Km Gang01:19:49
51633Nichlas Pedersen5 Km Gang01:20:04
52634Anne Juul5 Km Gang01:20:06
53632Julie Sjøgaard5 Km Gang01:20:09
54628Andreas Kristiansen5 Km Gang01:20:17
55629Michelle Fischer5 Km Gang01:20:18
56631Andreas Gravgaard5 Km Gang01:20:20
57604Joan Christensen5 Km Gang
58608Lonnie Johansen5 Km Gang
59609Morten Johansen5 Km Gang
60614Vivi Christiansen5 Km Gang
61622Andreas Holm5 Km Gang
62623Annika Hansen5 Km Gang
63626Majbritt Manley5 Km Gang
64627Linda Manley5 Km Gang
65638Annie Larsen5 Km Gang
66639 Gitte Davidsen5 Km Gang
67654Per Larsen5 Km Gang


Deltagerliste Vandløbet 2019 - 3 Km gang
Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen
IdNr.NavnDistanceTid
1851Thea Knudsen3 Km Gang00:23:59
2826 Emmelie Brobæk Thygesen3 Km Gang00:26:22
3825 Jacob Brobæk Kiær3 Km Gang00:26:24
4816 Thea Richter Larsen3 Km Gang00:31:37
5818 Dion Larsen3 Km Gang00:31:37
6822Kim Kløcker Roulund3 Km Gang00:31:39
7823 Christina Lundgren Madsen3 Km Gang00:33:09
8824 Alberte Lundgren Madsen3 Km Gang00:33:11
9830 Cathrine Asboe Christensen3 Km Gang00:35:22
10829 August Asboe Christensen3 Km Gang00:35:24
11840Bo Søndergaard3 Km Gang00:36:09
12839Noah Søndergaard3 Km Gang00:36:11
13837Julianna Araujo Suder3 Km Gang00:36:31
14843Mathilde Jacobsen3 Km Gang00:36:33
15844 Flemming Madsen3 Km Gang00:36:48
16834Suzan Petersen3 Km Gang00:38:35
17860Camilla Larsen3 Km Gang00:38:38
18804Rikke Grinderslev3 Km Gang00:39:44
19806Ida Grinderslev3 Km Gang00:39:48
20809Frank Falk3 Km Gang00:39:51
21810Margit Falk3 Km Gang00:39:53
22805Kristian Grinderslev3 Km Gang00:39:54
23811Lotte Falk3 Km Gang00:39:57
24807 Pia Lund Grinderslev3 Km Gang00:42:04
25808Kurt Grinderslev3 Km Gang00:42:05
26831Ingrid Jørgensen3 Km Gang00:42:08
27836Poliana Costa3 Km Gang00:44:13
28838Martin Suder3 Km Gang00:44:17
29835Daniel Olsen3 Km Gang00:46:22
30842Anders Hansen3 Km Gang00:49:30
31841Nicoline Johansen3 Km Gang00:49:33
32817 Mia Richter Larsen3 Km Gang00:51:06
33821Viktoria Kløcker Roulund3 Km Gang00:51:15
34815 Freja Richter Larsen3 Km Gang00:51:20
35820Line Kløcker Roulund3 Km Gang00:51:28
36819Kamilla Kløcker Roulund3 Km Gang00:51:29
37814 Marianne Richter Larsen3 Km Gang00:51:38
38855Zorah Due3 Km Gang01:00:23
39854Xander Due3 Km Gang01:00:24
40832Camilla Due3 Km Gang01:00:30
41857Felix Due3 Km Gang01:00:34
42856Allan Due3 Km Gang01:00:36
4349Debbie Hickman3 Km Gang
44801Astrid Barslund Aka Skat3 Km Gang
45802 Amalie Barslund3 Km Gang
46803Waldemar Bette Mand Albrecht3 Km Gang
47812Kristel Jensen3 Km Gang
48813Luna Jensen3 Km Gang
49827Tonie Hoffmann3 Km Gang
50828Claus Hoffmann3 Km Gang




3 km ruten til Vandløbet



5/10 km ruten til Vandløbet



5 km      3 Km